×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Mazliet ķerts uz rezidencēm. Medvedevs – ne kaut kāds Dimons, bet nopietns korumpants (5)

1. Ko atklājis Navaļnija fonds?

1no5
medvedevs

Premjerministrs Dmitrijs Medvedevs ir radījis tāda ierēdņa tēlu, kuru neviens neuztver nopietni. Viņa visodiozākie izteikumi sabiedrībā izraisa vairāk smieklu, nekā dusmu. Pret viņu izturas iecietīgi, galu galā viņš taču neizskatās pēc atklāta briesmoņa – tā sākas Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija Korupcijas apkarošanas fonda (KAF) pētījums par koruptīvajām shēmām, kuras izveidojis viens no uzticamākajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitniekiem – tagadējais premjers un bijušais prezidents Medvedevs.

Šis ir Navaļnija fonda politiski vissvarīgākais pētījums, jo tas atklāj sabiedrībai slēptas lietas par otro cilvēku valstī.

Viņš nav nekāds Dimons, bet nopietns korumpants. Lai jūs nemaldina gulēšana sapulcēs, badmintons vai aizraušanās ar sīkrīkiem. Viņš ir viltīgs un alkatīgs cilvēks, kurš, visticamāk, ir mazliet ķerts ar rezidencēm un elitāru nekustamo īpašumu un šim nolūkam ir izveidojis vienu no vislielākajām un izsmalcinātākajām koruptīvajām shēmām pasaulē.

Shēma ir šāda: tiek izveidota labdarības organizācija ar uzticamu cilvēku tās vadībā. Tad to var droši uzpildīt ar naudu un pirkt īpašumus, nebaidoties, ka kāds iebāzīs sejā papīriņu, kur ailē “īpašnieks” ir ierakstīts tavs uzvārds.

shema
Izrādās, pastāv sarežģīts un sazarots Medvedeva uzticības personu un radinieku organizētu labdarības un nekomerciālo fondu tīkls. Tie saņem oligarhu un valsts banku “ziedojumus” jebšu, vienkāršāk sakot, kukuļus. Palīdzības saņēmēji ir Medvedevs un viņa ģimene. Šie līdzekļi tiek tērēti piļu, jahtu un vīnogulāju pirkšanai Krievijā un aiz tās robežām.

KAF atrada un nofilmēja visas rezidences Krievijā un aiz robežām, atrada visas nenotveramās jahtas un skrupulozi pēc ģeoiezīmēm, fotogrāfijām “Instagram” profilos un arhīvu ierakstiem noskaidroja, kad un kas tās izmantojis. Tika patērētas simtiem stundas, analizējot sociālos tīklus un meklējot foto. Šķirstīti ārzonu dokumenti, pētīti domēnvārdi. Apskatīta ikviena fotogrāfija, lai atrastu vajadzīgos apavus un kreklus. Toskānā filmēti vīna dārzi, bet Kursā – govis.

Taču ir kāda problēma: uzticamu cilvēku nav daudz. Ja ir daži cilvēki, kuri nodarbojas ar labdarības fondu organizēšanu, finansēšanu un pārvadīšanu, ja šo fondu galvenā pazīme ir Medvedeva īpašumu pārvaldīšana, tad ir skaidrs, ka tā ir korupcija.

KAF uzskata, ka Medvedeva fondi ir saņēmuši vismaz 70 miljardus rubļu (1,1 miljardu eiro) naudā un īpašumos. Tie ir:
* kukuļi no Krievijas oligarhiem Ališera Usmanova un Leonīda Mihelsona;
* finansējums no “Gazprombank”, kas jau iepriekš vairākkārt ir manīta darbojoties kā “maciņš”, no kura tiek segti augstu ierēdņu tēriņi;
* pārskaitījumu no citām kompānijām, tostarp “Bašneft” meitas uzņēmuma.
usmanov

Par šo naudu ir uzcelti, iegādāti un uzturēti vairāki miljoniem vērti īpašumi

 1. Ko atklājis Navaļnija fonds?
 2. Dzimtas īpašums Mansurovā
 3. Kalnu rezidence Sočos
 4. Vīna dārzi Anapā un Toskānā
 5. Māju kompleksi Rubļevkā

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nak velesanas Krievija,un kautka Navalnijam jaapliek konkurenti.Un seit der jeb kas.Lai pats pastasta no kurienes vinam tie miljoni,un miljonu vertas akcijas prestizas firmas.Ari tada ir politika,kuru apmaksa Saross.Nekas uz sis pasaules nepastav ideali perfekta forma.Putins cel jaunu socialismu Krievija,un tas ir labaks par kapitalismu pie mums.Pamazam sakarto valsti.Bet Navalnijs ja tiktu par prezidentu,iztirgotu Krieviju ASV darboniem.Ko sava laika izdarija Jelcins.Ticama un safabriceta Navalnija dezinformacija,lai nomelnotu Medvedjevu,un lidz ar to Putinu.

 2. Lembergs,Skele un Slesers nobal!

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. no malas skatoties Atbildēt

  Lielie kampēji ir noteicēji.

  • Tiešs pārlikums no kr. val.? Atbildēt

   Virsrakstā: …ne kaut kāds Dimons, bet… – ne kakoi-to (tam) Dimon, a

   Latviski viens no variantiem varētu būt: …nav nekāds Dimons, bet…

Draugiem Facebook Twitter Google+