×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Notikušas pirmās rudens brīvlaika aktivitātes Bērnu slimnīcā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai iepriecinātu bērnus, kuri rudens brīvlaikā atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS), Dakteru Klaunu komanda kopīgi ar BKUS un piena produktu zīmolu bērniem Rasēns šodien novadīja fizisko aktivitāšu pasākumu “Brīvlaika prieki slimnīcā”. Kopumā katrs trešais no BKUS mazajiem pacientiem piedalījās aktivitātēs un saņēma veselīgas un gardas balvas no Rasēna – piena dzērienus un jaunos jogurtus bērniem.

“Nokļūt slimnīcā nav jauks piedzīvojums, īpaši tad, kad citi bauda skolēnu brīvlaiku un košo rudeni. Tāpēc izdomājām, ka varam palīdzēt katram bērnam uzsākt brīvlaiku aktīvi pat slimnīcas telpās. Mēs zinām, ka jautra kustība – protams, ar ārstu atļauju! – veicina ātrāku izveseļošanos,” stāsta Dr.Klauns biedrības vadītāja Marianna Milovska.

Pasākuma laikā bērni kopīgi ar Dakteriem Klauniem piedalījās dažādās veselīgās un ar kustību saistītās aktivitātēs – spēlēja improvizētu basketbolu, hokeju un boulingu, leca klasītes un iestudēja kopīgu deju.
“Bērnu piena produktu zīmols Rasēns jau otro gadu aktīvi veicina bērnos vēlmi nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Svarīga sastāvdaļa bērnu vēlmē sportot ir prieks un aizrautība to darīt. Tādēļ Dakteri Klauni, kuri ikdienā ienes smieklus un prieku bērnu slimnīcā, ir īstie sabiedrotie “sporta izpriecu” organizācijā,” papildina Natalja Sidorova, Food Union zīmolu vadītāja.

Vēl līdz šīs nedēļas beigām, 31.oktobrim, ikviens ir aicināts iesaistīties labdarības akcijā “Smiekli ārstē”. Tās mērķis ir savākt līdzekļus Dakteru Klaunu darbam ar bērniem slimnīcās Rīgā un reģionos. Ikvienam ir iespēja atbalstīt:
– nopērkot piena dzērienu Rasēns un ziedojot 1 eiro centu no katra iepakojuma;
– ziedojot vienu eiro vai vairāk Narvesen veikalos un saņemot īpašo Daktera Klauna degunu;
– zvanot uz ziedojumu tālruni 90006086 (maksa par zvanu EUR 1.42);
– veicot maksājumu savā internetbankā uz konta nr. LV43UNLA0050019740644, adresētu Biedrībai Dr.Klauns.

Dr.Klauns ir sabiedriska labdarības organizācija, kas Latvijā darbojas no 2012. gada. Organizācijas pārstāvji – profesionāli medicīnas klauni – dodas uz slimnīcām, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu kamēr tie uzturas slimnīcā. Programmas ietvaros tiek izmantotas dažādas tehnikas – triki, mūzika, fantāziju rosinoši stāsti un citi paņēmieni, lai bērns vieglāk pārdzīvotu ārstēšanās procesa izraisītās emocijas – bailes, vientulību, nomāktību. Programmu īsteno Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un P.Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu, sadarbībā ar BKUS un Izraēlas vēstniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+