×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Pacientam otrs nosūtījums nav vajadzīgs

Foto - LETAFoto - LETA

Gribētu uzzināt – ja esmu apmeklējis urologu un šis speciālists mani nosūtījis uz izmeklējumiem ar aparatūru, vai man jāiet atpakaļ pie ģimenes ārstes, lai saņemtu šo ultrasonoskopiju par valsts naudu. Man arī nozīmētas PSA un asins analīzes – vai tās, ja nosūtījums ir no urologa, ir par maksu?

Andris Survilo Rīgā

Uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem pacientu var nosūtīt tikai tas urologs, kurš noslēdzis līgumu par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu, turklāt tikai tad, ja pacients šo speciālistu apmeklējis par valsts naudu. Ja pacients vērsies pie speciālista par maksu, arī visi turpmākie izmeklējumi un ārstēšana ir par maksu. Ja pacients pie urologa bijis valsts apmaksātā vizītē, ar šā speciālista nosūtījumu var veikt arī valsts apmaksātu ultrasonoskopiju un analīzes, arī noteikt PSA jeb prostatas specifiskā antigēna līmeni.

Neirologs mani nosūtīja uz izmeklējumu un pieteica pēc tam atnākt pie viņa vēlreiz. Vai man atkal vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums?

Velta Gulbenē

Atbild Nacionālā Veselības dienesta (NVD) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Māra Āboliņa.

Nosūtījums pie speciālista ir paredzēts vienai veselības aprūpes epizodei, tas ir, kamēr pacienta veselības problēma ir vai nu atrisināta, vai viņš nosūtīts pie cita speciālista vai turpina ārstēšanos ģimenes ārsta uzraudzībā.

Var būt gadījumi, kad pacientam pie viena un tā paša speciālista jāvēršas atkārtoti. Tad jauns nosūtījums nav vajadzīgs.

Taču, ja pacients uzsācis ārstēšanos pie viena speciālista, bet nākamajā reizē vēršas pie viņa kolēģa, piemēram, ārsts saslimis vai atrodas atvaļinājumā, atkal nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+