×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Džezs, šokolādes kūre un vēl astoņas savdabīgas metodes pret gripu (1)

dzezs

Noziediet krūtis ar teļa vai aitas taukiem, uzaujiet aukstā ūdenī izmērcētas zeķes, izēdiet šķīvi žāvētas ķirzakas zupas un pusstundu paklausieties džezu – šādas un citas metodes alternatīvās medicīnas piekritēji iesaka gripas un saaukstēšanās ārstniecībā.

1. Slapjo zeķu efekts

Kaut arī šī metode neizklausās īpaši produktīva slimību uzveikšanai, taču Kanādas medicīnas doktore Leslija Solomonjana izpētījusi, ka saaukstēšanos var uzveikt, uzvelkot aukstā ūdenī izmērcētas zeķes. Solomonjana iesaka cilvēkam, kurš saaukstējies, uzaut mitras zeķes, pa virsu tām uzvilkt vilnas zeķes, kājas apsegt ar siltu segu un doties gulēt. Tā esot iedarbīga hidroterapijas kūre imūnsistēmas stiprināšanai – pēdās palielinās asins cirkulācija, sāk darboties imūnsistēma un vīruss tiek uzveikts.

2. Govs mēsli

Indijā govs ir svēts dzīvnieks, bet tās mēsli bieži tiek izmantoti mājas apmetumam vai kā degviela. Taču tikpat labi, kā izsecinājuši indieši, govs mēsli var palīdzēt pret saaukstēšanos. Pēc iespējas svaigāks govs izkārnījums krusta formā esot jāuzziež uz krūtīm.

3. Smirdīgo zeķu efekts

Vēl vienas ārstniecības metodes, kuras galvenā sastāvdaļa ir zeķes, pirmsākumi meklējami Anglijā. Atbilstoši tai cilvēkam ap kaklu ir jāapliek netīras zeķes. Domājams, šīs metodes terapeitiskā loģika ir profilakse, nevis ārstniecība, jo slimniekam ap kaklu apliktās netīrās zeķes brīdināja citus viņam netuvoties un tādējādi aizkavēja vīrusa izplatīšanos.

4. Džeza mūzika

ASV zinātnieki izpētījuši, ka lieliskas zāles pret saaukstēšanos var būt arī džezs, jo šā stila mūzikas klausīšanās ceļ imunoglobulīna A līmeni. Tas ir proteīns, kam ir izšķiroša loma dažādu infekciju, baktēriju un nevēlamo mikroorganismu izskaušanā. Pietiek tikai ar pusstundu ilgu džeza klausīšanos, lai imunoglobulīna A līmenis sāktu strauji palielināties.

5. Žāvētu ķirzaku zupa

Kad cilvēks ir saaukstējies, viņam ir jāuzņem pietiekami daudz šķidruma, ieteicams, siltas zupas vai tējas formā. Āzijas tautas medicīnas piekritēji pārliecināti, ka vislabākā zupa, lai pieveiktu saaukstēšanos, ir žāvētu ķirzaku zupa. Tiesa, žāvētas ķirzakas neatrast ne Ķīnas lielveikalos, ne mazumtirdzniecības bodītēs. Izejvielas galvenokārt jāsagādā pašam.

6. Aitas vai teļa tauki

ASV pavalstī Teksasā par labāko tautas medicīnas līdzekli klepus ārstēšanai ir atzīti aitas vai teļa tauki, kuru uzziešana uz krūtīm neļauj garajam klepum pārvērsties plaušu karsonī.

7. Šokolādes kūres

Šokolādes sastāvā esošais teobromīns ir ne tikai efektīvs antibakteriāls līdzeklis zobu bojājumu novēršanai. Daži pētījumi liecina, ka tas nomierina nervus, radot atslābumu arī krūšu rajonā un tādējādi ārstējot klepu.

8. Austeru ēšana

Ņemot vērā to, ka austeru sastāvā ir pietiekami augsts cinka līmenis, tās var palīdzēt uzveikt arī nelāgo saaukstēšanos. Proti, cinks ir atbildīgs par asiņu sastāvā esošo balto šūnu jeb leikocītu funkcionēšanu, kuri savukārt tiek saistīti ar vīrusu un baktēriju uzveikšanu. Austeres esot ļoti pateicīgs cinka avots. Tām seko liellopu gaļa un krabis.

9. Fiziskas aktivitātes

Vīrusu uzveikšanā lieti noder arī neliela pasvīšana, sviedriem izvadot no organisma par slimību atbildīgās baktērijas. Tiesa, slimības laikā ar fiziskajiem vingrinājumiem nevajag pārspīlēt, jo pārāk augstas intensitātes nodarbes var vājināt imūnsistēmu.

10. Pēdu masāža

Neskatoties uz to, ka klepus ārstniecībā galvenā uzmanība tiek pievērsta krūšu ieziešanai ar dažādām vielām, alternatīvās medicīnas piekritēji pārliecināti, ka tikpat noderīga ir arī pēdu masāža.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Silta govs pļeka uz krūtīm pat plaušu karsoņa gadījumā , tās ir labākās zāles.Un vēl siltā no govs tikko slauktā pienā iepilina dažas piles caur marli no pļekas, un – drīza izveseļošanās. Tā ārstēja vecmāmiņa, un tā ir sena , pārbaudīta tautas metode .

Draugiem Facebook Twitter Google+