Veselam
Ārstēšana

RSU Stomatoloģijas institūtā darbu uzsāk Estētikas klīnika un paplašinātā Ortodontijas klīnika1

Publicitātes foto

RSU Stomatoloģijas institūts 2018. gada janvārī ir noslēdzis telpu renovācijas darbus Ortodontijas klīnikā un jaunizveidotā Estētikas klīnikā. Kopumā remontdarbos ir ieguldīti 130 000 EUR, zobārstniecības kabinetu tehniskajā aprīkojumā (zobārstniecības krēsli, dentālie mikroskopi u.c. aprīkojums) ieguldīti 154 000 EUR.

Paplašināta ortodontijas klīnika

Ortodontijas klīnikā, kas ir lielākā šāda veida klīnika Baltijā, ir izveidotas papildus ortodontu un zobu higiēnista darba vietas. Klīnikā ir iekārtota arī moderni aprīkota semināru telpa. Papildus darba vietas klīnikā ļaus nodrošināt ērtu speciālistu darba laika plānošanu, pacientu pieņemšanu, kā arī rezidentu apmācību. Klīnikā mēnesī ierodas vidēji 3000 pacienti.

Kopumā Ortodontijas klīnikā strādā 18 sertificēti ortodonti un 6 zobu higiēnisti, kuri ir specializējušies ortodontijas klīnikas pacientu zobu higiēnā.

Ortodontijas klīnikā gan bērniem, gan pieaugušiem pacientiem tiek piedāvātas plašas ortodontiskās (zobu regulēšanas) ārstēšanas iespējas sertificētu ortodontu vadībā. Klīnikā ir ieviestas vairākas jaunākās paaudzes brekešu sistēmas: porcelāna breketes, lingvālās breketes, Invisalign (caurspīdīgu plāksnīšu) sistēma. “Dažādu ortodontisko aparatūru izgatavošanā tiek izmantotas CAD/CAM (computer-aided design and computer-aided manufacturing) tehnoloģijas. Klīnikā ir pilnveidotas digitālās tehnoloģijas, kas tiks ieviestas arī RSU Zobārstniecības fakultātes studentu apmācībā, stāsta Ortodontijas klīnikas vadītāja profesore Ilga Urtāne.

Izveidota Estētikas klīnika

Estētikas klīnikā, savukārt, ir izveidotas divas jaunas speciālistu darba vietas. Klīnika ir veidota ar mērķi pacientiem nodrošināt specializētus estētiskās zobārstniecības pakalpojumus.

Dr. Irina Ševeļova, viena no galvenajām estētiskās zobārstniecības speciālistēm institūtā, skaidro, ka “estētika paralēli funkcionalitātei ir kļuvusi par zobārstniecības pamatvirzienu. Estētiskās zobārstniecības koncepcijas pamatā ir pacienta un viņa problēmu visaptverošs redzējums, vēlme novērtēt un pilnveidot sejas estētiku un pacienta smaidu, ņemot vērā viņa psiholoģisko un somatisko stāvokli”. I.Ševeļova uzsver, ka Estētiskajā zobārstniecībā liela nozīme ir arī sadarbībai ar citu zobārstniecības specialitāšu kolēģiem- ortodontiem, periodontologiem, endodontistiem u.c.

Estētikas klīnikā pacientiem tiek veikta iekšējā zobu balināšana, ārējā zobu balināšana, spraugu slēgšana, balto un pigmentēto plankumu maskēšana, estētiskā zobu pārklāšana, zoba kroņa pārveidošana un kosmētiskās restaurācijas.

Dr.I.Ševeļova klīniskajā darbā izmanto jaunākās paaudzes tehnoloģiju sniegtās iespējas un pacientu smaida uzlabošanas plānošanai pielieto Digital Smile Design (DSD), kas ar augstas kvalitātes digitāliem attēliem un video, palīdz saprast zobu, smaganu, lūpu un smaida atbilstību sejai kustībā un emocijās.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv