×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Vienas dienas laikā kļuvis nīstams, jo palielinājis cenu AIDS medikamentiem par 5000 %

Martisns-Shkreli

Katrs pelna naudu, kā māk, bet šķiet, ka vienmēr ir jāpieturas pie vismaz niecīgākajām morāles normām…

Martins Škreli (Shkreli) ir viens no šobrīd nīstākajiem cilvēkiem pasaulē sava naudas pelnīšanas veida dēļ. Viņš ir iegādājies farmācijas kompāniju un ir veicis dažas radikālas izmaiņas.

Vienas nakts laikā, kad Martins bija svaigi iegādājies jauno farmācijas kompāniju, kura ražo medikamentus HIV ārstēšanai un veselības uzlabošanai cilvēkiem ar pavājinātu imūnsistēmu, radikāli mainīja medikamentu cenas.

Sākotnēji šie medikamenti maksāja 13.50 dolāru, bet to vietā, cilvēkiem nu būs jāmaksā 750 dolāri! Cena ir palielināta pa 5000 procentiem!! Medikamenti cīnās arī ar toksoplazmozi, kas ir otra izplatītākā slimība, kuru izraisa parazītu slimības un ir viegli iegūstamas cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu HIV, ķīmijterapijas vai grūtniecības laikā.

ASV vien ir aptuveni 60 miljoni cilvēku, kuri var nēsāt šo parazītu. Amerikas infekciju slimību asociācija un HIV biedrība ir nosūtījusi kopīgu vēstuli uzņēmumam, ka ir noticis “nepamatots cenu kāpums medikamentiem, kurus lieto pacienti, kuru dzīvības ir atkarīgas no šiem medikamentiem”.

Savukārt, kompānijas runas vīrs, misters Rotenbergs aizstāvēja medikamenta cenas palielināšanu, sakot, ka gūtie ienākumi tiks novirzīti padziļinātākiem un kvalitatīvākiem pētījumiem, kā ārstēt toksoplazmozi.

“Šo gadu laikā, kad ir ievērojams skaits ar šo infekciju slimību sirgstošo pacientu, ir bijusi klaja nolaidība pret papildus medikamentu un jaunu ārstniecības metožu atklāšanu,” par situāciju stāsta Rotenbergs. “Mēs tam vēlamies pielikt punktu un arī citas alternatīvas.”

Konkrētais medikaments tiek izmantots, lai ārstētu arī malāriju un tas tika apstiprināts jau tālajā 1953. gadā.

 

Avots: independent.co.uk

zeltene

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+