Veselības ministrs Hosams Abu Meri.
Veselības ministrs Hosams Abu Meri.
Foto: Lita Millere/LETA

Abu Meri piedāvā par katru aptiekās apstrādāto zāļu recepti iekasēt pakalpojuma maksu 1,50 eiro apmērā 248

Lai saglabātu mazās aptiekas lauku reģionos un atbalstītu farmaceitus, par katru apstrādāto zāļu recepti varētu ieviest pakalpojuma naudu 1,50 eiro apmērā, tā intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” sacījis veselības ministrs Hosams Abu Meri (“Jaunā Vienotība”), vēstīja sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas
Receptes pakalpojuma nauda varētu būt 1,50 eiro un pusi no tās apmaksātu valsts, bet otru pusi – pacients.

Šādu plānu Veselības ministrija piedāvājot jaunajā recepšu zāļu uzcenojuma modelī, ko skatīs valdība. “Atbalstīsim farmaceitu, lai viņš sniegtu konsultāciju pacientam par zālēm, kā tās jālieto, lai parunātu vairāk, lai rūpētos par pacientu,” tā teicis Abu Meri Latvijas Radio raidījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tādējādi tiktu kliedēta lieltirgotavu ietekme un farmaceits kļūtu par farmaceitu, nevis pārdevēju, sacīja ministrs.

Viņš minēja, ka Igaunijā receptes pakalpojuma cena esot 2,50 eiro. Zināms, ka šobrīd šāds līdzmaksājums pacientam Latvijā ar dažiem izņēmumiem jau jāveic par kompensējamo medikamentu izsniegšanu – 0,71 eiro par katru recepti.

Vienlaikus veselības ministrs Abu Meri norādījis, ka Veselības ministrijas piedāvātais medikamentu uzcenojuma modelis paredz noteikt konkrētu uzcenojuma peļņas summu gan aptiekās, gan lieltirgotavās. Tāpat ministrs norādīja, ka, pieņemot ministrijas piedāvāto uzcenojuma modeli, recepšu zāļu cenas samazinātos par 15 līdz 20 procentiem.

Lieltirgotavas gan esot pret zāļu cenu reformu. “Neviens negrib neko mainīt, jo peļņa ir laba,” pauda Abu Meri. Jaunais recepšu zāļu uzcenojuma modelis valdībā jāapstiprina līdz 1. jūlijam, informēja ministrs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.