Gripas vīrusi palielinājumā.
Gripas vīrusi palielinājumā.
Gripas vīrusi palielinājumā.

Aizvadītajā nedēļā ziņots par 3 jauniem gripas pacientu nāves gadījumiem 0

Aizvadītajā nedēļā gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju intensitāte turpinājusi samazinājusies, tomēr ziņots par trim jauniem nāves gadījumiem cilvēkiem ar gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
RAKSTA REDAKTORS
“Absolūti vējā izmesta nauda!” Apmeklētāji sūkstās par Rīgas zooloģiskā dārza biļešu cenām
Lasīt citas ziņas

Kopumā šosezon reģistrēti 23 nāves gadījumi gripas pacientiem. Mirušie bijuši 38 līdz 92 gadus veci, no tiem 13 sievietes un desmit vīrieši. Gandrīz visiem bijušas blakus saslimšanas – hroniskas sirds-asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, nieru un aknu saslimšanas, onkoloģiskas saslimšanas un citas.

Aizvadītajā nedēļā par vienu jaunu gripas gadījumu ziņoja ģimenes ārstu prakse vienā no desmit monitoringā iekļautajām pilsētām – Jēkabpilī. Tikmēr slimnīcas Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē un Rīgā ziņojušas par deviņiem stacionētiem gripas pacientiem, no tiem trīs cilvēkiem bijusi gripas izraisīta pneimonija.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kopš gripas sezonas sākuma 64 ģimenes ārstu praksēs noteikti kopumā 1704 gripas gadījumi.

Savukārt stacionēti tikuši 1245 gripas pacienti un 228 cilvēki ar diagnozi – gripas izraisīta pneimonija. Biežāk ar gripu šajā sezonā slimojuši bērni piecu līdz 14 gadu vecumā, kā arī bērni līdz četru gadu vecumam.

Tikmēr akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pēc palīdzības ambulatorajās iestādēs aizvadītajā nedēļā vērsušies vidēji 756 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā pirms nedēļas.

Pneimoniju gadījumos ģimenes ārstu prakses aizvadītajā nedēļā vērsušies 19 pacienti jeb 18,1 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Biežāk ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, slimo bērni līdz četru gadu vecumam, pēc tam sekojot piecus līdz 14 gadus vecajiem bērniem.

Kā vēstīts, par gripas epidēmijas beigām tika paziņots 18.martā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.