Atbild deputāti: Kādi ir secinājumi pēc VK atzinuma par Kariņa lidojumiem? Kas jāmaina valdības, Saeimas darbībā? 94

14. Saeimas deputāti atbild uz TV24 jautājumu: Kādi ir secinājumi pēc VK atzinuma par Kariņa lidojumiem? Kas jāmaina valdības, Saeimas darbībā?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Deputāts Edmunds Zivtiņš (LPV): “Ziniet, manā skatījumā šobrīd ir jāmaina visa valdība. Tauta ir jāsaprot, ka tik ilgi pie varas nedrīkst atstāt vienu konkrētu spēku, jo tā teikt latviski – tas aizbrauc auzās.”

Deputāte Skaidrīte Ābrama (PRO): “Izrādās, ka vēl ir piemaksas, ir reprezentācijas izdevumi. Es domāju, ka tas ir pilnīgi nepieņemami, ņemot vērā, ka valsts pārvaldei tomēr atlīdzības ir būtiski kāpušas un vietām pārsniedz jau privāto biznesu. Tātad, pirmais, atbrīvoties no visām šīm piemaksām un kompensācijām, kas nav pamatoti, tas nav jāmaksā. Mani arī pārsteidza, ka Valsts kanceleja šādā veidā plānoja braucienus bez iepirkuma, bez atbilstošām procedūrām. Pēc šī ir jāizdara secinājumi, noteikti jāievēro ieteikumi, ko Valsts kontrole nolasīja. Ir jāsakārto procedūras. Es domāju, ka tagad visi ir sapratuši, ka tiem, kuriem ir tiesības kaut kur lidot, nedomās izmantot speciālos reisus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Deputāts Mārtiņš Felss (JV): “Es domāju, ka vajadzētu izstrādāt kārtību, kā šāda veida lidojumus organizēt. Es saprotu, ka iepriekšējā periodā, kad tie tika veikti, tādas konkrētas kārtības nebija. Ministru prezidente šobrīd ir uzdevusi Valsts kancelejai šo kārtību izstrādāt. Ceru, ka turpmāk šādas situācijas neradīsies.”

Deputāts Augusts Brigmanis (ZZS): “Es domāju, ka šeit ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā, cik par šiem jautājumiem komunicē ar sabiedrību. Man jau šķiet, ka tās lielākās problēmas rodas tad, kad izvairās no žurnālistiem, masu medijiem skaidrot šādas dažāda veida strīdīgas situācijas. Protams, privāto lidmašīnu izmantošana vispār būtu izskaužama lieta, kas jāparedz tikai absolūti ārkārtējās situācijās. Jo atziņa jau bija tāda, ka likums neparedz tiesības tā darīt, bet es domāju, ka pēc šiem gadījumiem, kas tagad ir publiskoti, vēl jo vairāk strikti tās lietas ir jāatrunā.”

Deputāts Aleksejs Rosļikovs (S!): “Es domāju, ka vispār ir jāmaina izpratne par dzīvi. Mēs šeit izmantojam lepnus limuzīnus, izmantojam daudz personīgos apsargus. Šeit jau ir jauna pakāpe – sākuši izmantot arī privātas lidmašīnas. Un vēl nākamā pakāpe – kopā vizinām arī ģimenes locekļus. Manā skatījumā tas viss ir apturams. Viss, izbeidzam šo lietu un nolaižamies uz zemes. Bet šeit ir arī ļoti liels uzdevums vēlētājiem. Ja vēlētāji balso par “Vienotību”, tātad viņi dod, tā teikt, savu svētību šai konkrētai aktivitātei. Tāpēc es domāju, ja vēlētājs noreaģēs pareizi, tad arī Saeima mainīsies.”

Deputāts Māris Sprindžuks (AS): “Tas ir ļoti bēdīgi. Skaidrs, ka tā ir rūgta mācība tiem, kas tur bija iesaistīti. Bet, manuprāt, valstī ir jābūt ļoti skaidram regulējumam, kā organizēt komandējumus. Ir saprotama steidzamība un varbūt arī kaut kādi ekskluzīvāki apstākļi, bet tiem tiešām ir jābūt pamatotiem. Es domāju, tie, kas to darīja, maksās ļoti augstu cenu par savām kļūdām.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.