Breidaks par korupciju: “Atbildīgi ir visi – gan pensionārs, kurš ārstam iešķiebj naudiņu, gan jaunietis un uzņēmējs…” 69

“Ja mēs runājam par korupciju medicīnā, tad tā ir visu mūsu atbildība – tā ir gan pacientu, gan ārstu attieksme un atbildība. Pirms jau vairākiem gadiem dzirdēju, ka jaunie ārsti jau galīgi nē – šajā kultūrā nepiedalās,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda platformas “Manabalss” vadītājs Imants Breidaks, diskutējot par korupcijas jautājumiem Latvijā, tostarp medicīnas nozarē.

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 28
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Katrā ziņā korupcija mūsu valstī un sabiedrībā esot klātesoša. “Atbildīgi ir visi – gan pensionārs, kurš ārstam iešķiebj kabatā naudiņu, gan jaunietis vai uzņēmējs, kurš sarunā ar pašvaldības deputātu kaut kādu iepirkumu…Vienalga kurš, mēs visi nesam atbildību par to, ka mūsu valsts ir precīzi tur, kur tā ir! Līdz ar to tā ir gan kultūra, gan tradīcijas un inerce. Jā, tie ir gan ierēdņu, gan politiķu un ārstu pieprasījumi un signāli…Tā ir abpusēja komunikācija, ne tikai vienpusēja,” tā norādīja Breidaks.

Šo situācija, kāda Latvijā ir ar korupciju, spējam mainīt “mēs visi kopā”, uzsver “Manabalss” vadītājs. Un, lai mainītu ko, jāpalielinās arī algām. “Atlīdzībai ir jākāpj, bet, nu, ne visu var vienā reizē,” atzīst Breidaks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Korupciju medicīnā TV24 raidījumā “Preses klubs” komentēja arī ārsts anesteziologs – reanimatologs, Katastrofu medicīnas speciālists Mārtiņš Šics, piebilstot, ka privātajā sektorā medicīnas nozarē neesot ar korupciju saistītas problēmas.

“Tur maksā tik, cik maksā! Kamēr tam dakterim maksā desmito daļu no tā, cik tas pakalpojums ir, tad gribot negribot…Ja viņš strādā tikai tajā valsts iestādē, tad viņš tiešām velk zarus… Dakteriem tiešām pēc paceltām algām 33 gadu vecumā viņš pirmo pacientu paņemt pastāvīgā ārstēšanā, un, ja viņš nevar reizi gadā aizbraukt uz kādu kongresu, nu diezgan…” tā dziļdomīgi pauda Šics, papildinot Breidaka pausto viedokli par korupciju medicīnā un kopumā Latvijā.

Vai kopumā mēs tomēr esam šajā jautājumā “gājuši uz priekšu” – paliek labāk? Uz to Breidaks atteica, ka salīdzinot ar deviņdesmitajiem gadiem, protams, paliekot labāk. “Deviņdesmitie bija briesmīgi! Dzīvot gribi? Maksā!” smejot sacīja Šics, atceroties ārstēšanas nosacījumus 20.gs. deviņdesmito gadu sākumā. Savukārt Breidaks papildināja, sakot, ka toreiz mums algu atšķirība ar Somiju bijusi septiņas reizes, taču tagad ir divas, trīs reizes. “Es atvainojos, tā ir milzīga atšķirība,” norādīja Breidaks TV24 raidījumā “Preses klubs”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.