Veselam
Ārstēšana

Covid-19 apkarošanai valsts institūciju vajadzībām iztērēti gandrīz 35 miljoni eiro0

Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Līdz šim Covid-19 apkarošanai visu valsts institūciju vajadzībām Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumos izlietojis 34,2 miljonus eiro.

Ārkārtējās situācijas laikā VAMOIC veikto iegāžu rezultātā noslēgtajos līgumos, tai skaitā, medicīnisko masku un respiratoru testēšanai laboratorijās, kā arī transportēšanas un muitas brokeru pakalpojumiem, līdz 6.septembrim izlietoti 34 252 251 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

VAMOIC atgādina, ka centrs pavasarī sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma ar krīzi saistīto individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu rezervju pārvaldīšanu, tai skaitā, veica iepirkumus centralizēti atbilstoši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) uzturētajā prioritāro institūciju un vajadzību sarakstā noteiktajam preču apjomam.

Saskaņā ar valdības pieņemtajiem noteikumiem pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā individuālo aizsarglīdzekļu un medicīnisko ierīču rezervju iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām turpina veikt VAMOIC.

Saistītie raksti

Laikā no 2.aprīļa līdz 9.jūnijam VAMOIC noslēdza 29 individuālo aizsardzības līdzekļu iegādes līgumus, kas nodrošināja ārkārtējās situācijas laikā izvirzītās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta uzturētā prioritāro institūciju saraksta valsts rezervju prasības trīs mēnešiem.

Visas pēdējās piegādes ir saņemtas. Patlaban notiek iegādāto individuālo aizsardzības līdzekļu izsniegšana atbilstoši VUGD sagatavotajiem pieprasījumiem. Līdz ar to, atsevišķu aizsardzības līdzekļu, tostarp vienreizlietojamo medicīnisko sejas masku, cimdu, kombinezonu, halātu, bahilu un ķirurģisko cepurīšu krājumi ir jāpapildina.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.