Foto: PantherMedia/SCANPIX/LETA

Covid-19 izplatīšanās laikā aicina atturēties no bērnu laišanas bumbu vannās. Atklāj iemeslus 0

Covid-19 pandēmijas laikā vecākiem būtu nopietni jāizvērtē, vai ir nepieciešams rīkot bērnu balles, bet īpaša piesardzība jāievēro attiecībā uz bērnu rotaļām paredzētajām bumbu vannām, jo šīs bumbas ir “praktiski neiespējami dezinficēt”, otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Izskats ir maldīgs: cilvēki, kas dzimuši šajos četros datumos, vienmēr izskatīsies jaunāki nekā viņi patiesībā ir
“Viena no pretīgākajām iestādēm Latvijā!” Klienti šūmējas par pasniegtā ēdiena kvalitāti populārā picērijā Latvijā 48
Kokteilis
Laura Vizla joprojām tirgo teju 40 000 eiro vērtu Porziņģa dāvāto auto – eksperts atklāj, kāpēc neviens to nepērk 44
Lasīt citas ziņas

“Neskatoties uz pulcēšanās [līdz 25 cilvēkiem] atļauju, kas stājas spēkā no šodienas (..), distancēšanās ir tā lieta, kas nemainās, un īpašs uzsvars ir vēršams uz bērnu istabām,” atsaucoties uz infektologa Uga Dumpja pausto, sacīja ministre.

Pēc Viņķeles teiktā, Veselības ministrija ir saņēmusi informāciju, ka virkne uzņēmumu, kas rīko bērnu balles, ir ieplānojušas atsākt savu darbību, tāpēc vecāki tiek lūgti īpaši izvērtēt šāda pakalpojuma nepieciešamību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šeit lūdzu vecākus ļoti rūpīgi izvērtēt, vai tiešām tā balle ar bumbu vannu ir patiesi nepieciešama. (..) Attiecībā uz šīm bumbām – ir praktiski neiespējami nodrošināt to dezinfekciju,” brīdināja Viņķele.

“Aicinu gan šo pakalpojumu piedāvātājiem, gan vecākiem būt prātīgiem un izvērtēt, vai tiešām šāda balle ir tā vērta,” mudināja politiķe.

Jau ziņots, ka no 12. maija atļauti dažāda veida pasākumi ar maksimālo apmeklētāju skaitu līdz 25 cilvēkiem.

Iekštelpu pasākumiem maksimālais pieļaujamais ilgums noteikts trīs stundas, savukārt ārtelpu pasākumiem nav noteikts laika limits. Vienlaikus tiek uzlikts par pienākumu pasākuma organizētājām nodrošināt visu epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu.

Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija Latvijā ir pagarināta līdz 9.jūnijam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.