Valsts prezidents darba vizītē apmeklē Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības

FOTO. Prezidents: “Austrumu pierobeža ir NATO un ES teritorija, un nav nekādu šaubu, ka atbalsts no sabiedrotajiem būs pirmajā sekundē” 74

Latvijas austrumu robeža jāstiprina arī militāri, norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, otrdien, 18. jūnijā novērtējot žoga būvniecības progresu uz Latvijas-Krievijas robežas, vēsta portāls lsm.lv.
Pirmo reizi robežu prezidents apmeklēja pagājušā gada augustā, un šajā periodā izbūvēto novērtēja atzinīgi – esot izdarīts maksimālais, un darbi labi virzās uz priekšu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Krievijas-Latvijas robeža būs gatava nākamgad, un nākamais darbs ir militārās infrastruktūras veidošana, lai droša būtu ne tikai robežas apsardzība, bet arī aizsardzība, uzsvēra prezidents.

Viņaprāt, arī pašvaldībām jāmaina sava attieksme un rīcība drošības jautājumos. Prezidents aicināja samazināt un izbeigt biznesu ar Krieviju un Baltkrieviju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Aizmirstam par tādu kaut kādu ideālo sajūtu, ka beigsies karš un visa tirdzniecība atjaunosies. Mēs aicinām tomēr samazināt biznesa apjomus, gan ar Krieviju, gan Baltkrieviju tos izbeigt,” sacīja Rinkēvičs.

Viņš uzsvēra, ka austrumu pierobeža ir NATO un Eiropas Savienības teritorija, un nav nekādu šaubu, ka atbalsts no sabiedrotajiem būs pirmajā sekundē “jebkādu kataklizmu gadījumā”. Taču vienlaikus ir daudz neizdarītu mājasdarbu.

“Patiesību sakot, man brīžiem gribētos sapurināt un pamodināt visus – ne tikai Rīgā, ministrijās, sēdošos, bet arī pašvaldībās sēdošos. Pašvaldībās attieksme ir ļoti dažāda – ir, kur daudz tam pievērš uzmanību, bet ir, kur pat mazliet jāpiedraud izdarīt mājasdarbus ar civilās aizsardzības plāniem,” pauda Rinkēvičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.