Laukos

Bišu dravās jāsteidz apkarot ērces0

Foto- Inita Šteinberga

Manīju bites, kurām it kā apgrauzti spārni. Kurš kaitnieks to dara? SARMĪTE TALSOS

“Šogad vērojami gadījumi, kad bitēm manāmas kroplu spārnu pazīmes,” skaidro biteniece Baiba Tikuma no Aizputes. Te nav vainojams kāds grauzējs, bet gan vīruss. Bites jau piedzimst ar kropliem spārniem. Tam ir zināma sakarība ar varru jeb bišu ērču savairošanos un augstu invāzijas līmeni stropā. Tātad pirmais darbs būtu steigšus apkarot ērces. Ja plānots gaidīt bezperu stāvokli un apstrādāt bites pēc barošanas, tas var izrādīties par vēlu.

Kā labu un pārbaudītu, bet darbietilpīgu metodi var ieteikt bišu apsmidzināšanu ar kādu no skābi saturošiem preparātiem, piemēram, Hive Clean vai skābeņskābi (gatavo ar cukursīrupu). Parasti šos līdzekļus lieto, pilinot starp kārēm. Bites apsmidzina tikai tad, kad noņemts viss cilvēku pārtikai paredzētais medus.

Rokas smidzinātājā, kas rada smalku migliņu, ielej Hive Clean vai sagatavoto skābes sīrupu un apsmidzina bišu apdzīvotos rāmjus. Dara prātīgi, lai bites tiktu tikai apsmidzinātas, nevis aplietas un līdzeklis pilētu stropā. Šāda apstrāde veicinās bišu tīrīšanos, un tās cita citai palīdzēs atbrīvoties arī no ērcēm. Apstrādājot bites ar Hive Clean, tās vienlaikus nedrīkst barot, jo tas mazina līdzekļa iedarbību.

No septembra vidus un oktobrī apstrādā atkārtoti ar to pašu vai kādu citu pretvarru preparātu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.