“Krīzes gadījumā zini, kur vērsties!” Rajevs norāda: Katra novada iedzīvotājam ir jāzina divas konkrētas lietas! 94

Kas cilvēkiem ir jāzina krīzes gadījumā? Igors Rajevs, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs stāsta, ka pavisam nesen viesojies Krāslavā un tur par šo tēmu izvērtusies vērtīga diskusija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Rajevs skaidro, ka  šādi jautājumi jāadresē novada vadībai un Civilās aizsardzības komisijas vadītājam. Viņš piemin katra novada civilās aizsardzības plānu. Tam būtu jābūt pieejamam internetā. Rajevs mudina iedzīvotājus tādu atrast un ielūkoties, kas tur teikts.

“Svarīgākais principā ir iedzīvotajiem zināt divas lietas: uz kurieni jūs dodaties, ja notiek kāda krīze. Kur ir droša pulcēšanās vieta? Civilajā aizsardzības plānā tas ir rakstīts, to es jums garantēju,” TV24 raidījumā “Dienas personība” uzsver Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otra lieta, ko ir svarīgi zināt: “Kas ir informācijas avots, kur jūs varat smelties informāciju, kurai jūs varat uzticēties. Kura ir ticama un par kuru būs attiecīgais cilvēks, kas atbildēs.”

Rajevs atgādina, ka krīzes situācijā būs ļoti daudz dezinformācijas. “Būs apzināti mēģinājumi dezinformēt cilvēkus, lai viņi rīkotos nepareizi. Tāpēc šīs divas lietas: kur pulcēties un kur dabūt informāciju ir kritiski svarīgas! Un, ja jums nav laika izlasīt visu civilās aizsardzības plānu atrodiet šīs divas lietas un ar to sākumam pietiks.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.