Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Ilustratīvs foto. Pērtiķu mazulis.

“Kurš zog pērtiķu mātei mazuli?” Vācijā no zoodārza voljēra pazudis pērtiķu mazulis 26

Štrausbergas pērtiķu mežā, kas atrodas netālu no Zondershauzenes valda dusmas un neizpratne. Tiek ziņots, ka zoodārza apmeklētāji esot nozaguši astoņas nedēļas vecu pērtiķu mazuli, kurš atradies voljērā. Darbinieki lūguši sabiedrības palīdzību dzīvnieka meklēšanā, taču ar katru stundu viņu cerības sarūk, ka mazo pērtiķēnu Vari izdosies atgriezt drošībā voljērā sveiku un veselu, vēstīja Vācijas medijs “N-tv.de“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Apmeklētāji zoodārzā Zondershauzenē, Tīringenē, acīmredzot, ir nozaguši astoņas nedēļas veco pērtiķu mātītes mazuli. Kā ziņo laikraksts “Braunschweiger Zeitung”, tad pagājušajā svētdienā, 4.jūnijā, laikā no pulksten 10 līdz 12 no sava voljēra pazudis mazais pērtiķēns.

Svētdienas rītā dzīvnieku aprūpētāji bija ieradušies pabarot dzīvniekus, tā ziņoja pērtiķu meža direktora dēls Mario Dīcings. “Tur bija visi jaunie dzīvnieciņi. Otrās kontroles apskates laikā ap pulksten 12 tika pamanīts, ka pērtiķu mātīte uzvedās ļoti nervozi – meklēja vienu no saviem mazuļiem un nemitīgi uzkavējās pie voljēra izejas,” turpināja stāstīt Dīcings. Neraugoties uz tūlītēju pērtiķēna meklēšanu, dzīvnieku tomēr nav vēl izdevies atrast.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr zoodārza darbinieku vidū valda neizpratne un dusmas. “Šādi cilvēki ir visļaunākie. Kurš zog pērtiķu mātei mazuli?” tā jautā Štrausberga pērtiķu meža vadītāja Brigita Dītcela.

Saskaņā ar ziņojumu šī neesot pirmā reize, kad Štrausbergas pērtiķu mežā (Affenwald Straußberg) pazūd kāds dzīvnieks. “Pirms vairākiem gadiem mums nozaga divpadsmit vāveru pērtiķus,” tā “N-tv.de” pastāstīja Dīcele. Toreiz tikai pateicoties lielajai mediju interesei un informācijai par to, ka dzīvnieki aprīkoti ar transponderiem un reģistrēti ciltsgrāmatā, viņiem bija izdevies atgriezt zoodārzā desmit no nozagtajiem pērtiķiem.

Kopumā zooloģiskā dārza apmeklētāji kļūstot arvien agresīvāki. Piemēram, kā stāsta Dīcele, kad apmeklētājiem tiekot norādīts ievērot parka noteikumus, viņi bieži vien par to apvainojas. “Diemžēl šādu incidentu kļūst arvien vairāk,” viņa atzina. Dažos gadījumos strīdi sākoties jau autosstāvietā, kad cilvēkiem paziņo instrukcijas, kuras jāievēro šajā zoodārzā.

Bēdīgākais pašreizējā situācijā esot tas, ka pērtiķu mazulis Vari joprojām ir atkarīgs no mātes piena. Lai gan viņš jau zināmā mērā var ēst patstāvīgi, tomēr dzīvniekam pastāv visai nelielas izredzes izdzīvot. Mario Dītcels sacīja: “Mums īsti nav cerību, ka mazo Vari izdosies atgūt.”

Tomēr šī Vācijas zoodārza darbinieki lūdz sabiedrības palīdzību: “Vai kāds no mūsu viesiem, iespējams, ir novērojis situāciju, kas norāda uz dzīvnieka zādzību? Kurš var sniegt personu aprakstus? Ikviens reizēm kļūdās, šo kļūdu var labot pavisam vienkārši. Iepakojiet dzīvnieku un sazinieties ar mums!”

Kā ziņoja laikraksts “Braunschweiger Zeitung”, tad parka darbinieki ir pat gatavi veikt slepenu dzīvnieka nodošanu – atgriešanu zoodārzam. Pērtiķēna atgriešana parkā varētu būt arī anonīma. Galvenais esot tikai tas, lai pērtiķu mazulis Vari atgrieztos zoodārzā sveiks un vesels!

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.