Latvijā gadījumiem, kad sievietes tīši noslepkavojis partneris vai radinieks, augstākais rādītājs Eiropas Savienībā 48

Latvijā 2021.gadā trīs sievietes ir nogalinājis viņu intīmais partneris, bet 16 sievietes ir nogalinājis ģimenes loceklis, un šis ir joprojām augstākais rādītājs Eiropas Savienībā (ES), liecina Labklājības ministrijas (LM) dati.

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2021.gadā veiktā apsekojama par vardarbības izplatību Latvijā dati, katra ceturtā jeb 25,1% sieviešu vecumā no 18 līdz 74 gadiem norādīja uz seksuālas vai fiziskas vardarbības pieredzi pieaugušā vecumā. Savukārt 16% sieviešu pieredzējušas fizisku vardarbību, bet 9,0% – seksuālu vardarbību no kādas personas.

Par vardarbības izplatību Latvijā liecina arī Valsts policijas dati, jo pēdējos gados pieaudzis tiesas lēmumu skaits par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kas norāda uz to, ka cietušās personas vairāk izmanto tiesisko aizsardzību, vēršoties pēc aizsardzības tiesā. Kā liecina statistika, 2021.gada saņemti 977 tiesas lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, savukārt 2022.gadā tie ir bijuši 1124 lēmumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

LM valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite norāda, ka vardarbība pret sievietēm un vardarbība ģimenē joprojām ir sarežģīta un bieži noklusēta problēma Latvijas iedzīvotāju vidū. Sievietēm nereti ir bail ziņot par vardarbību vai meklēt palīdzību, jo viņas cenšas izvairīties no atkārtotas vardarbības, ekonomiskās atkarības no vardarbīgās personas, sociālā spiediena vai kultūrā pieņemtajām normām. Tomēr neziņošana par vardarbību vai tās slēpšana padara sabiedrībā novēroto problēmu vēl grūtāk risināmu, viņa uzskata.

Arī 2018.gadā veiktajā SKDS aptaujā par sabiedrības izpratni un informētību par vardarbību pret sievietēm tika secināts, ka 25% cilvēku uzskata, ka vardarbība pret sievietēm ir pieļaujama. Pēdējo divu gadu laikā visbiežāk jeb 97% gadījumu vardarbību veic vīrieši, tā liecina Valsts un pašvaldības policijas administratīvie dati.

LM, ņemot vērā datus par vardarbības izplatību Latvijā un sabiedrības iecietību pret vardarbību ģimenē, sociālā kampaņā “Vardarbībai patīk klusums. Neklusē!” informē sabiedrību par to, kā atpazīt vardarbību pret sievieti un vardarbību ģimenē, vienlaikus aicinot līdzcilvēkus runāt un rīkoties, ja pamanīta vardarbība pret sievieti vai vardarbība ģimenē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.