Foto: AFP/Scanpix/LETA

Mākslīgais intelekts, kas slavē Hitleru — vai Masks netīšām atvēris “Pandoras lādi”? 0

Mākslīgā intelekta (MI) eksperts Gerijs Markuss “Politico” paskaidro, kāpēc Īlona Maska mākslīgā intelekta projekts “Grok” nesen sāka izteikt antisemītiskus un Hitleru slavinošus izteikumus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dažas no zīmēm sagaida burtiski kosmisks sprādziens it visā. Horoskops nedēļai
Kokteilis
Mežaparka estrādē skatītāju rindās īpaši izcēlies Andris Keišs: “Šitik lepni vecāki sen nav redzēti…”
Viedoklis
Streips ir skarbs: Kopkoriem repertuārs – viens un tas pats, dejas skatīties nespēju, bet no Mežaparka projām tikt ir marasms
Lasīt citas ziņas

Markuss norāda, ka tas nav pārsteigums, jo lielie valodas modeļi (LLM) ir „melnās kastes” – nav zināms, kas tieši iekšā, tāpēc nav droši paredzams, ko tie pateiks.

Viņš uzsver, ka šie modeļi ir grūti kontrolējami, un piebilst, ka Masks, iespējams, mēģina virzīt “Grok” uz politiski labējo pusi, bet nedomāja to burtiski līdz nacisma slavināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Markuss brīdina, ka bez stingrākiem noteikumiem MI var kļūt par rīku, ar ko tehnoloģiju oligarhi, kā Masks, manipulē sabiedrības uzskatus.

Viņš mudina noteikt atbildību MI uzņēmumiem par dezinformāciju, naida runu un apmelojumiem, ko rada to sistēmas – šobrīd juridiski šīs kompānijas bieži ne par ko neatbild.

Viņš prognozē, ka 2028. gada ASV vēlēšanās MI jau būs centrāls jautājums, jo sabiedrība sāk saprast riskus – no darba vietu zaudēšanas līdz diskriminācijai un privātuma zudumam.

Markuss uzskata, ka mēs meklējam uzticamu MI, kas palīdzētu zinātnē un medicīnā, bet šobrīd esošie LLM nav droši un bieži „fantazē”.

Viņš brīdina, ka, ja tādi uzņēmēji kā Masks varēs formēt šādu MI „pēc sava prāta”, mēs varam nonākt pie „1984” cienīgas nākotnes, kur MI slēpti ietekmē mūsu pārliecību un visu kontrolē šaurs elites loks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.