Foto: publicitātes

“Mēs “žonglējam” starp intensīvu darbu, ģimeni un laiku sev!” Milanas Beļevičas ieteikumi imunitātes stiprināšanai 1

Milanai Beļevičai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze tiesību jomā, apvienojot akadēmiskās un praktiskās zināšana jurisprudencē un finanšu un nodokļu tiesībās. Milana Beļeviča ir viena no Baltijas liekākā farmācijas uzņēmuma AS “Olainfarm” valdes locekle. “Forbes” ierindojis Milanu Beļeviču starp TOP 10 veiksmīgākajām sievietēm Latvijā.

DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 6
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 79
1 diena
Daina Šulca
Stāsti
“Es gribu dzīvot laimīgu dzīvi Latvijā.” Jānis aizbrauca no Latvijas pēc PSRS sabrukuma un tagad atgriezies dzimtenē
5 stundas
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus rūpējoties par ģimeni un divām meitām, Milana Beļeviča ir spējusi attīstīt savu profesionālo izaugsmi. Ar savu enerģiju un piemēru Milana iedvesmo citas sievietes būt drosmīgām un atrast sevi uzņēmējdarbībā – “ja nemēģināsi, tad panākumus nesasniegsi.” Jautājām, kā Milana Beļeviča šajā izaicinājumiem pilnajā laikā rūpējas par savu imunitāti un veselību.

Kā jūs definētu, izskaidrotu, kas ir stipra imunitāte?
Imunitāte ir kā vairogs, kas palīdz mūsu organismam atvairīt vīrusus un slimības, imunitāti nosaka gan iedzimtības faktori, gan mūsu dzīvesveids un varam darīt daudz, lai veidotu un stiprinātu savu imunitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Man stipra imunitāte ir tad, kad rudens un ziemas sezonā izdodas nesaslimt un organismam ir pietiekamas rezerves cīņai pret vīrusiem. Pamatu labai imunitātei veido ne tikai sabalansēts uzturs, bet pietiekamas fiziskās aktivitātes, pilnvērtīgs miegs, kā arī emocionālā labbūtība.

Priecājos, ka par labbūtību (angliski – wellbeing) runā aizvien biežāk, jo tās uzturēšana ir viens no mūsdienu izaicinājumiem – kā atrast līdzsvaru starp intensīvu darba dienu, ģimeni un laiku sev. Domāju, ka tas ir aktuāls jautājums daudziem, kam ikdienā jāžonglē pienākumi starp mājām un profesionālajiem izaicinājumiem.

Kā ikviens ikdienā mājās var rūpēties par savu veselību?
Katram no mums ir sava veselības recepte. Vīrusu laikā ir īpaši būtiski kustēties, vēdināt telpas un pavadīt laiku pie dabas. Šobrīd novēroju, ka manā paziņu lokā ļoti populāras kļuvušas peldes aukstos ūdeņos. Ziemas peldēšanās nav man, bet citi tam saredz pievienoto vērtību, gan mentālu, gan fizisku rūdīšanos.

Es ticu, ka katrs organisms ir unikāls, un katram jāsaprot un jārada sava pieredze ceļā uz savu veselības recepti. Neievērojot veselīga dzīvesveida pamatprincipus, nepareizi ēdot un bieži stresojot, cilvēks vieglāk pakļaujas slimībām.

Mana pieredze rāda, ka par veselību nevajadzētu rūpēties kampaņveidīgi, tas var tieši pretēji, nodarīt vēl lielāku kaitējumu. Mana pieeja ir regulāras, paceļamas rūpes gan laika, gan iespēju ziņā, uzņemties tik daudz, cik vari izpildīt.

Sevis pārlieku liela ierobežošana, manuprāt, nav veselīga. Manas veselības receptes sastāvā ir intervālā ēšana, vismaz 2l ūdens dienā, pastaigas un regulāras pilašu nodarbības. Man patīk arī pašai gatavot ēdienu, vienmēr dodu priekšroku vietējai produktiem, pievēršu uzmanību augļu un dārzeņu sezonalitātei.

Ziemā ēdu daudz zaļumu un sakņaugu, piemēram, kāli, ķirbi, selerijas sakni u.tml. Uzskatu, ka mums Latvijā ir unikāla iespēja iegādāties tīru, bez pesticīdiem audzētu pārtiku, kas ir liela vērtība, tāpēc es regulāri iepērkos Āgenskalna tirdziņā.

Kādi vitamīni, vielas cilvēkam ikdienā nepieciešami imunitātes uzlabošanai?
Cenšos ēst sabalansēti, lai pēc iespējas vairāk vitamīnu uzņemtu ar pārtiku. Tomēr, apzinos, ka tas, mūsu platuma grādos, ne vienmēr ir iespējams, īpaši ziemas periodā, tāpēc ikdienā papildus uzņemu C un D vitamīnu un Omega 3.

Bieža slimošana, īpaši ar akūtām elpceļu slimībām, kā arī hronisks nogurums un nespēks var būt zīme, ka organismā trūkst D vitamīns. Lai noteiktu kādi vitamīni un mikroelementi organismam nepieciešami, iesaku veikt asinsanalīzes un konsultēties ar savu ģimenes ārstu. Es apmeklēju klīniku “DiaMed”, kur veicu regulāras veselības pārbaudes, lai noteiktu, kas manam organismam ir nepieciešamas.

Sporta zāles ir slēgtas, tā daudziem bija vieta, kur ikdienā kustēties, kādas alternatīvas jūs iesakāt? Cik svarīgi ir uzturēties svaigā gaisā?
Ir pēc iespējas vairāk jācenšas kustēties. Kustība, manuprāt, ir neatņemama labsajūtas un arī psiholoģiskās veselības sastāvdaļa. Darbojoties fiziski mēs sakārtojam arī savu prātu un dodam sev tik svarīgo laiku domām.
Viens no risinājumiem ir vingrot pašam mājās, pilates vai joga tādā ziņā ir laba izvēle, jo nav nepieciešams papildu inventārs.

Daudzi profesionāli treneri piedāvā dienas vingrojumu kompleksus tiešsaistē par nelielu samaksu, pieejamas arī dažādas lietotnes. Tas, protams, arī prasa pašdisciplīnu, bet ir veids, kā nodrošināt nepieciešamo ikdienas kustību devu. Mans sporta veids ir pilates, izmantojot speciālos trenažierus.

Man ir ļoti paveicies ar treneri Līgu Kalniņu. Mani piesaista gan vingrojumu estētika, gan arī efektivitāte un rezultāts. Skolas gados nodarbojos ar deju un horeogrāfiju, iespējams, tāpēc pilates mani ļoti uzrunā. Tāpat cenšos ieplānot vismaz divas līdz trīs reizes nedēļā izrauties garākās pastaigās gar jūru, noejot vismaz 10 km. Vienā virzienā eju gar jūru, otrā pa meža taku. Tā kā mans darba ritms ir dinamisks, veselības uzturēšanai, man ir īpaši svarīgi veltīt laiku sev, izslēgt telefonu un vienkārši būt mirklī.

Mūsdienās lielākajai daļai cilvēku ir sēdošs darbs, kā atspēkot un uzlabot gan muguras, gan kopējo veselību, veicināt pareizu stāju?
Šobrīd, kad pie datora, laiku pavadām vairāk kā jebkad agrāk, jo pat tikšanās notiek tikai attālināti, neizkustēties var stundām. Ir ļoti būtiski regulāri piecelties no krēsla, pastaigāt, izstaipīties, atvērt logu, lai ļautu skābeklim ienākt telpā.

Jūsu ķermenis noteikti būs jums pateicīgs, turklāt uzlabosies arī koncentrēšanās spēja. Priecājos ka esmu atradusi pilates, kas ļauj nostiprināt mugurkaula muskulatūru un uzturēt sevi labā fiziskā formā. Pats grūtākais ir nevis sākt, bet, noturēt, lai vingrošana kļūst par Tavu dzīves daļu.

Tomēr, kad tā kļūst par rutīnu, tas dod garantētu dzīvesprieku un baudu. Ar sportošanu nevajag arī pārforsēt, kā ar visu citu, jāieklausās sevī, lai nenodarām savam organismam pāri.

Svarīgs ir arī uzturs un uzņemtā ūdens daudzums, kādi būtu principi, pie kuriem ieteiktu pieturēties, plānojot savu ikdienas uzturu, kā samazināt cukura daudzumu, ēst gudri?
Uzskatu, ka man ir paveicies, jo man negaršo saldumi. Arī maize un citi kviešu produkti manā ēdienkartē ir ļoti reti. Īpašu uzmanību pievēršu uzņemtajam ūdens daudzumam, lai ķermenim būtu iespēja attīrīties un smelties jaunu enerģiju. Esmu iemīļojusi arī tējas.

Jau kādu laiku cenšos ievērot intervālās ēšanas principus, kas būtībā nozīmē, ka cenšos ēst noteiktā astoņu stundu intervālā, maz, bet bieži, un vismaz 16 stundas ļauju manam organismam atpūsties. Neesmu brokastu cilvēks, bet cenšos šo svarīgo ēdienreizi neizlaist.

Parasti brokastoju no paša rīta un vakariņoju pirms septiņiem. To gan neattiecinu uz svētkiem, kad ļaujos kulināriem priekiem. Man pašai ļoti patīk gatavot, tas ir veids, kā māju sajūta ienāk manā ģimenē. Lai gan šogad Ziemassvētki būs citādi, pavadīšu laiku kopā ar ģimeni un noteikti pagatavosim ko īpašu paši savam priekam.

Kā jūs uzskatāt, vai Covid-19 ieviesīs paliekošas izmaiņas mūsu ikdienā, cilvēku domāšanā par savas veselības sargāšanu?
Domāju, ka Covid-19 pandēmija jau šobrīd ir ienesusi paliekošas izmaiņas mūsu ikdienā. Tas maina ne tikai veidu, kā mēs strādājam, kā komunicējam, bet arī kā attiecamies pret darbu, savu veselību un ikdienu. Ārkārtas situācija, kad cilvēki spiesti distancēties un samazināt socializēšanos klātienē, atstāj ietekmi ne tikai uz fizisko veselību, bet arī uz garīgo, kas ir neatņemama imunitātes sastāvdaļa.

SAISTĪTIE RAKSTI

Viss ir savstarpēji saistīts. Cilvēki arvien biežāk jūtas nomākti, ir vientuļi un ieslīgst negatīvā domāšanā, tas atstāj iespaidu uz kopējo veselības stāvokli. Iezogas arī nogurums no digitālajām ierīcēm un virtuālās saziņas.

Cilvēks tomēr ir sociāla būtne, un mums pietrūkst enerģijas apmaiņa un fiziskais kontakts. Arī farmācijas nozarē, kurā strādāju, mēs analizējam paradumu maiņu, pētām un domājam par to, kā palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti un stiprināt imunitāti, lai rastu arvien jaunus preventīvus risinājumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Ģimenes ārste pastāsta, kā ārstēties no Covid-19 mājas apstākļos
4 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Gandrīz 30 tūkstošiem senioru nav sava ģimenes ārsta. Kā šie pakalpojumi viņiem tiek nodrošināti? 19
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Populārākais vēlējums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā būs – “Lai laba veselība!” 2
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 seku mazināšana jauniešu vidū ir aktuāla – 17 000 saņems atbalstu 1
2 dienas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 6
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 79
1 diena
Daina Šulca
Stāsti
“Es gribu dzīvot laimīgu dzīvi Latvijā.” Jānis aizbrauca no Latvijas pēc PSRS sabrukuma un tagad atgriezies dzimtenē
5 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 114
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Vai tiešām katoļu priesteriem ir aizliegts precēties? Atbild prāvests Ilmārs Tolstovs 68
11 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
“Kamēr daudzi nevakcinējas pret kovidu, HIV pacienti lūdzas, lai viņiem būtu šāda iespēja,” Ažiņa atklāj, vai būs pieejama arī vakcīna pret HIV 25
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts atklāj, cik miljonus “MikroTik” valdes priekšsēdētājs apņēmies ziedot BKUS 27
4 dienas
DB
Dace Baltruma
Ziņas
Lasītāja: Plaisa starp “mēs” un “viņi” plešas platumā. Vai kāds parēķinājis, cik nonākuši kapu kalniņā tikai tādēļ, ka laikus netika pie ārsta? 71
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
4 dienas
RO
Regīna Olševska
Ziņas
Pieņem jaunus MK noteikumus: tie palīdz cilvēkiem ar invaliditāti, bet rada asas diskusijas 2
6 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Valdība liek strādājošajiem darbiniekiem testēties, bet kā process notiks – vēl nav skaidrs 69
26. novembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatība Latvijā: nosauc novadus, kuros ir visaugstākais saslimstības līmenis
44 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Sandra Veinberga: “Tas ir žurnālista pienākums stāvēt “ar šļirci rokā” un veikt savu uzdevumu.” 18
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Gaidāma aukstākā diena kopš pagājušās ziemas. Laika prognoze svētdienai 1
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Cilvēki pulcējas komponista Mārtiņa Brauna piemiņas pasākumā Rīgas Doma baznīcā 3
2 stundas
Daina Šulca
Stāsti
“Es gribu dzīvot laimīgu dzīvi Latvijā.” Jānis aizbrauca no Latvijas pēc PSRS sabrukuma un tagad atgriezies dzimtenē
5 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Manuprāt, piedzīvojam ļoti izšķirīgu laiku, kaut kāda laikmeta beigas.” Intervija ar aktrisi Rēziju Kalniņu 29
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Par Nacionālās apvienības priekšsēdētāju pārvēlēts Dzintars 27
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai rīdzinieki jau izjūt Ziemassvētku noskaņu? 8
7 stundas
LA
LA
Ziņas
VIDEO. Pasažieri stumj trolejbusu, vilcieni kavējas, lidojumi atcelti! Ekstremālā snigšana izraisa satiksmes kolapsu 68
23 stundas
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 114
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Atlūgumus iesniedz arī gados jauni un arī vakcinēti pedagogi!” LIZDA priekšsēdētāja Vanaga skaidro situāciju 142
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Labāk izslimot nekā potēties pret to, kas nelīp!”: dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča uzskata, ka Covid-19 nav draudīga slimība 194
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 79
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
FOTO. 5 praktiski padomi, kā mājās uzburt Ziemassvētku sajūtu 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Man būtu ļoti smagi pamest Latviju tik grūtā brīdī.” Šimkus par sabiedrības sašķeltību, valdības lēmumiem un vakcināciju 182
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Siltie pupiņu salāti: ēdiens, kas piestāv ziemai 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Neticama izglābšanās! Fermeris izglābj aitas, izrokot tās no dziļas sniega segas 9
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatība Latvijā: nosauc novadus, kuros ir visaugstākais saslimstības līmenis
21:36
LA
LA.LV
Ziņas
Sandra Veinberga: “Tas ir žurnālista pienākums stāvēt “ar šļirci rokā” un veikt savu uzdevumu.” 18
20:40
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien pats galvenais – neskrien notikumiem pa priekšu! Horoskopi 5.decembrim
20:19