Foto: publicitātes

“Mēs “žonglējam” starp intensīvu darbu, ģimeni un laiku sev!” Milanas Beļevičas ieteikumi imunitātes stiprināšanai 1

Milanai Beļevičai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze tiesību jomā, apvienojot akadēmiskās un praktiskās zināšana jurisprudencē un finanšu un nodokļu tiesībās. Milana Beļeviča ir viena no Baltijas liekākā farmācijas uzņēmuma AS “Olainfarm” valdes locekle. “Forbes” ierindojis Milanu Beļeviču starp TOP 10 veiksmīgākajām sievietēm Latvijā.

Medvedevs, iespējams, būdams dzērumā izpļāpājas, kādā gadījumā Krievija pielietos kodolieročus 9
“Iesaistīties kaujās ar krievu “SU-57″ nevajag – tā ukraiņiem būtu pašnāvība,” atzīst Rajevs
“Ja godīgi, man negribas braukt atpakaļ uz Latviju…” TV personība Žaklīna Cinovska Ukrainā dzīvo jau gandrīz pusgadu
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus rūpējoties par ģimeni un divām meitām, Milana Beļeviča ir spējusi attīstīt savu profesionālo izaugsmi. Ar savu enerģiju un piemēru Milana iedvesmo citas sievietes būt drosmīgām un atrast sevi uzņēmējdarbībā – “ja nemēģināsi, tad panākumus nesasniegsi.” Jautājām, kā Milana Beļeviča šajā izaicinājumiem pilnajā laikā rūpējas par savu imunitāti un veselību.

Kā jūs definētu, izskaidrotu, kas ir stipra imunitāte?
Imunitāte ir kā vairogs, kas palīdz mūsu organismam atvairīt vīrusus un slimības, imunitāti nosaka gan iedzimtības faktori, gan mūsu dzīvesveids un varam darīt daudz, lai veidotu un stiprinātu savu imunitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Man stipra imunitāte ir tad, kad rudens un ziemas sezonā izdodas nesaslimt un organismam ir pietiekamas rezerves cīņai pret vīrusiem. Pamatu labai imunitātei veido ne tikai sabalansēts uzturs, bet pietiekamas fiziskās aktivitātes, pilnvērtīgs miegs, kā arī emocionālā labbūtība.

Priecājos, ka par labbūtību (angliski – wellbeing) runā aizvien biežāk, jo tās uzturēšana ir viens no mūsdienu izaicinājumiem – kā atrast līdzsvaru starp intensīvu darba dienu, ģimeni un laiku sev. Domāju, ka tas ir aktuāls jautājums daudziem, kam ikdienā jāžonglē pienākumi starp mājām un profesionālajiem izaicinājumiem.

Kā ikviens ikdienā mājās var rūpēties par savu veselību?
Katram no mums ir sava veselības recepte. Vīrusu laikā ir īpaši būtiski kustēties, vēdināt telpas un pavadīt laiku pie dabas. Šobrīd novēroju, ka manā paziņu lokā ļoti populāras kļuvušas peldes aukstos ūdeņos. Ziemas peldēšanās nav man, bet citi tam saredz pievienoto vērtību, gan mentālu, gan fizisku rūdīšanos.

Es ticu, ka katrs organisms ir unikāls, un katram jāsaprot un jārada sava pieredze ceļā uz savu veselības recepti. Neievērojot veselīga dzīvesveida pamatprincipus, nepareizi ēdot un bieži stresojot, cilvēks vieglāk pakļaujas slimībām.

Mana pieredze rāda, ka par veselību nevajadzētu rūpēties kampaņveidīgi, tas var tieši pretēji, nodarīt vēl lielāku kaitējumu. Mana pieeja ir regulāras, paceļamas rūpes gan laika, gan iespēju ziņā, uzņemties tik daudz, cik vari izpildīt.

Sevis pārlieku liela ierobežošana, manuprāt, nav veselīga. Manas veselības receptes sastāvā ir intervālā ēšana, vismaz 2l ūdens dienā, pastaigas un regulāras pilašu nodarbības. Man patīk arī pašai gatavot ēdienu, vienmēr dodu priekšroku vietējai produktiem, pievēršu uzmanību augļu un dārzeņu sezonalitātei.

Ziemā ēdu daudz zaļumu un sakņaugu, piemēram, kāli, ķirbi, selerijas sakni u.tml. Uzskatu, ka mums Latvijā ir unikāla iespēja iegādāties tīru, bez pesticīdiem audzētu pārtiku, kas ir liela vērtība, tāpēc es regulāri iepērkos Āgenskalna tirdziņā.

Kādi vitamīni, vielas cilvēkam ikdienā nepieciešami imunitātes uzlabošanai?
Cenšos ēst sabalansēti, lai pēc iespējas vairāk vitamīnu uzņemtu ar pārtiku. Tomēr, apzinos, ka tas, mūsu platuma grādos, ne vienmēr ir iespējams, īpaši ziemas periodā, tāpēc ikdienā papildus uzņemu C un D vitamīnu un Omega 3.

Bieža slimošana, īpaši ar akūtām elpceļu slimībām, kā arī hronisks nogurums un nespēks var būt zīme, ka organismā trūkst D vitamīns. Lai noteiktu kādi vitamīni un mikroelementi organismam nepieciešami, iesaku veikt asinsanalīzes un konsultēties ar savu ģimenes ārstu. Es apmeklēju klīniku “DiaMed”, kur veicu regulāras veselības pārbaudes, lai noteiktu, kas manam organismam ir nepieciešamas.

Sporta zāles ir slēgtas, tā daudziem bija vieta, kur ikdienā kustēties, kādas alternatīvas jūs iesakāt? Cik svarīgi ir uzturēties svaigā gaisā?
Ir pēc iespējas vairāk jācenšas kustēties. Kustība, manuprāt, ir neatņemama labsajūtas un arī psiholoģiskās veselības sastāvdaļa. Darbojoties fiziski mēs sakārtojam arī savu prātu un dodam sev tik svarīgo laiku domām.
Viens no risinājumiem ir vingrot pašam mājās, pilates vai joga tādā ziņā ir laba izvēle, jo nav nepieciešams papildu inventārs.

Daudzi profesionāli treneri piedāvā dienas vingrojumu kompleksus tiešsaistē par nelielu samaksu, pieejamas arī dažādas lietotnes. Tas, protams, arī prasa pašdisciplīnu, bet ir veids, kā nodrošināt nepieciešamo ikdienas kustību devu. Mans sporta veids ir pilates, izmantojot speciālos trenažierus.

Man ir ļoti paveicies ar treneri Līgu Kalniņu. Mani piesaista gan vingrojumu estētika, gan arī efektivitāte un rezultāts. Skolas gados nodarbojos ar deju un horeogrāfiju, iespējams, tāpēc pilates mani ļoti uzrunā. Tāpat cenšos ieplānot vismaz divas līdz trīs reizes nedēļā izrauties garākās pastaigās gar jūru, noejot vismaz 10 km. Vienā virzienā eju gar jūru, otrā pa meža taku. Tā kā mans darba ritms ir dinamisks, veselības uzturēšanai, man ir īpaši svarīgi veltīt laiku sev, izslēgt telefonu un vienkārši būt mirklī.

Mūsdienās lielākajai daļai cilvēku ir sēdošs darbs, kā atspēkot un uzlabot gan muguras, gan kopējo veselību, veicināt pareizu stāju?
Šobrīd, kad pie datora, laiku pavadām vairāk kā jebkad agrāk, jo pat tikšanās notiek tikai attālināti, neizkustēties var stundām. Ir ļoti būtiski regulāri piecelties no krēsla, pastaigāt, izstaipīties, atvērt logu, lai ļautu skābeklim ienākt telpā.

Jūsu ķermenis noteikti būs jums pateicīgs, turklāt uzlabosies arī koncentrēšanās spēja. Priecājos ka esmu atradusi pilates, kas ļauj nostiprināt mugurkaula muskulatūru un uzturēt sevi labā fiziskā formā. Pats grūtākais ir nevis sākt, bet, noturēt, lai vingrošana kļūst par Tavu dzīves daļu.

Tomēr, kad tā kļūst par rutīnu, tas dod garantētu dzīvesprieku un baudu. Ar sportošanu nevajag arī pārforsēt, kā ar visu citu, jāieklausās sevī, lai nenodarām savam organismam pāri.

Svarīgs ir arī uzturs un uzņemtā ūdens daudzums, kādi būtu principi, pie kuriem ieteiktu pieturēties, plānojot savu ikdienas uzturu, kā samazināt cukura daudzumu, ēst gudri?
Uzskatu, ka man ir paveicies, jo man negaršo saldumi. Arī maize un citi kviešu produkti manā ēdienkartē ir ļoti reti. Īpašu uzmanību pievēršu uzņemtajam ūdens daudzumam, lai ķermenim būtu iespēja attīrīties un smelties jaunu enerģiju. Esmu iemīļojusi arī tējas.

Jau kādu laiku cenšos ievērot intervālās ēšanas principus, kas būtībā nozīmē, ka cenšos ēst noteiktā astoņu stundu intervālā, maz, bet bieži, un vismaz 16 stundas ļauju manam organismam atpūsties. Neesmu brokastu cilvēks, bet cenšos šo svarīgo ēdienreizi neizlaist.

Parasti brokastoju no paša rīta un vakariņoju pirms septiņiem. To gan neattiecinu uz svētkiem, kad ļaujos kulināriem priekiem. Man pašai ļoti patīk gatavot, tas ir veids, kā māju sajūta ienāk manā ģimenē. Lai gan šogad Ziemassvētki būs citādi, pavadīšu laiku kopā ar ģimeni un noteikti pagatavosim ko īpašu paši savam priekam.

Kā jūs uzskatāt, vai Covid-19 ieviesīs paliekošas izmaiņas mūsu ikdienā, cilvēku domāšanā par savas veselības sargāšanu?
Domāju, ka Covid-19 pandēmija jau šobrīd ir ienesusi paliekošas izmaiņas mūsu ikdienā. Tas maina ne tikai veidu, kā mēs strādājam, kā komunicējam, bet arī kā attiecamies pret darbu, savu veselību un ikdienu. Ārkārtas situācija, kad cilvēki spiesti distancēties un samazināt socializēšanos klātienē, atstāj ietekmi ne tikai uz fizisko veselību, bet arī uz garīgo, kas ir neatņemama imunitātes sastāvdaļa.

SAISTĪTIE RAKSTI

Viss ir savstarpēji saistīts. Cilvēki arvien biežāk jūtas nomākti, ir vientuļi un ieslīgst negatīvā domāšanā, tas atstāj iespaidu uz kopējo veselības stāvokli. Iezogas arī nogurums no digitālajām ierīcēm un virtuālās saziņas.

Cilvēks tomēr ir sociāla būtne, un mums pietrūkst enerģijas apmaiņa un fiziskais kontakts. Arī farmācijas nozarē, kurā strādāju, mēs analizējam paradumu maiņu, pētām un domājam par to, kā palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti un stiprināt imunitāti, lai rastu arvien jaunus preventīvus risinājumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Cik veselīgs ir tavs ikdienas mazgāšanās rituāls
Vēdersāpes, slikta dūša, elpas trūkums, nieze… Kad pārtika kaitē veselībai
Skatītāja iesaka Kariņam jaunu reformu: “Vajag ļaut veikt eitanāziju invalīdiem un onkoloģiski slimajiem, jo cits nekas neatliek…”
Kāpēc NMPD bezpajumtniekus no parkiem savāc, bet ne vienmēr brauc uz izsaukumiem no mājām?
Medvedevs, iespējams, būdams dzērumā izpļāpājas, kādā gadījumā Krievija pielietos kodolieročus
“Iesaistīties kaujās ar krievu “SU-57″ nevajag – tā ukraiņiem būtu pašnāvība,” atzīst Rajevs
“Ja godīgi, man negribas braukt atpakaļ uz Latviju…” TV personība Žaklīna Cinovska Ukrainā dzīvo jau gandrīz pusgadu
“Dzirdēju trokšņus bēniņos – domāju, ka tas ir dzīvnieks, bet izrādījās, ka bija daudz sliktāk…”
FOTO. “Mani visu laiku dzīve ir mocījusi…” aktieris Mārtiņš Vilsons ar asarām acīs atceras par smagāko, ko piedzīvojis dzīvē
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Kas notiek mūsu organismā, ja vairāk par četrām stundām dienā sēžam
Padomu kopums guļoša pacienta aprūpē, atbilstoša inventāra nozīme
varam likt sāpēm atkāpties
Labs farmaceits uzdod jautājumus
9 pazīmes, ka jūs guļat par maz
Mēness aptieka: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju mājas aptieciņas iegādē seko mediķu ieteikumiem
„Mēness aptieka” saņem starptautiski atzītu klientam draudzīgā uzņēmuma novērtējumu
Kādus vitamīnus lietot spēku atjaunošanai pēc ziemas
Mūsdienīgi rekonstruēta diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā
Starptautiskā konferencē meklēs veidus, kā izmantot medicīniskās laboratorijas Latvijas veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai
Padomi romantiskai Visu mīlētāju dienai tiem, kuri vairs nav jaunieši
Īsais ceļvedis vitamīnu lietošanā
Bērnu un jauniešu treniņā piedalās Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Endrjū Pārsons
Farmaceita padomi piemērotas zāļu formas izvēlei
Mēness aptieka: Kuri dabas līdzekļi izmantojami stresa ietekmes mazināšanai
Paplašinot pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem un bērniem, VCA atver jaunu poliklīniku „Dole”
Daudz alkohola vai kofeīna, urīnceļu infekcijas, nierakmeņi un citi iespējamie iemesli fizioloģiskās funkcijas traucējumiem
Aktuāli padomi ādas aizsargfunkciju stiprināšanai ziemā
Ukraiņu farmaceits Latvijā
Ko ēst vai ko neēst, lai dzīvotu ilgāk
Mēness aptieka: Farmaceiti un farmaceitu asistenti no Ukrainas sniedz ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē
Kā salviju izmanto veselībai
Dažādi augšējo elpceļu vīrusi – ko darīt veselības uzlabošanai
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu
Astoņi ieteikumi pareizai zāļu lietošanai
Gudrās ēšanas ABC jeb pirmssvētku padomi vielmaiņas uzlabošanai
Kas ir svētku sirds sindroms, kā no tā izvairīties
TOP 5 notikumi veselības aprūpē 2022. gadā
„Mēness aptieka”: vīnu un dzirkstošo vīnu pirms Jaunā gada pērk par 50% vairāk nekā bezalkoholiskos dzērienus
„Mēness aptiekas” tikšanās reizē ar Latvijas Pensionāru federāciju valda siltas labestības gaisotne
Zinātnes progress. “Diseldorfas pacients” – piektais cilvēks pasaulē, kas veiksmīgi izārstēts no HIV
“Trauma bija pārāk smaga, stacionēšana – novēlota” – latviešu orgānu donore Alīna pēc nāves izglābusi piecus cilvēkus
Cer ierobežot žūpību…Latvijā ir pārmērīgs alkohola lietotāju īpatsvars darbspējīgo iedzīvotāju vidū
“Manas rozā brilles ir kritušas ar blīkšķi par daudzām lietām.” Meņģelsone intervijā atklāj, kā veicas ar reformām veselības aprūpē
ASV ar Baidena atbalstu atslepenos izlūkošanas informāciju: “Mums ir jātiek skaidrībā par Covid-19 izcelsmi”
Jo lielāks atalgojums ārstam, jo paviršāka un augstprātīgāka attieksme pret pacientu? Komentē profesors
EP pieņem lēmumu par ilgtermiņa palīdzību Ukrainai: tuvākajos mēnešos tai piegādās vienu miljonu artilērijas lādiņu
Jānis Slaidiņš: Krievi pastiprina savus spēkus Ļeņingradas apgabalā, lai veiktu lidojumus virs Baltijas jūras
FOTO. Pirmie pavasara ziedi baltos un violetos toņos iekrāso romantisko Ķemeru vēsturisko parku
FOTO. Sabiedrības krējums pulcējas Dailes teātra “Kaukāziešu krīta aplis” pirmizrādē
“Ja godīgi, man negribas braukt atpakaļ uz Latviju…” TV personība Žaklīna Cinovska Ukrainā dzīvo jau gandrīz pusgadu
Krievijas robeža beigsies tur, kur tiks sakauts Putins
Vērienīgo Francijas protestu dēļ atlikta Čārlza III vizīte
Pirkstiņuzkodas – karbonāžu kalnu vietā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Vācijā 27.martā būs plaši streiki sabiedriskā transporta sektorā – gan lidostās, gan dzelzceļu stacijās un ostās
22:45
Skaisti vārti Dublinā! Latvijas futbola izlase EČ kvalifikācijas sākumu var sagaidīt labā noskaņojumā
22:14
EP pieņem lēmumu par ilgtermiņa palīdzību Ukrainai: tuvākajos mēnešos tai piegādās vienu miljonu artilērijas lādiņu
21:30