Psihoterapeits: Pieaug izrakstīto medikamentu skaits bērniem un pusaudžiem, bet tas viss nedod nekādus rezultātus 16

Latvijā, Eiropas Savienībā un vispār Rietumu pasaulē redzams tāds “trends” jeb tendence, ka pusaudžiem ievērojami pieaug it kā šķietamas grūtības. “Tas nav tikai pie mums. Tikko iznāca datu apkopojums Lielbritānijā, tur katrs 12.bērns ir ticis pēdējā gada laikā nosūtīts pēc palīdzības,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, apspriežot dažādas pusaudžu un jauniešu psiholoģiskās problēmas.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Konstantinovs uzskata, ka šobrīd Latvijā tiek risināta “drusku nepareizā problēma”. Mēs it kā mēģinām visu laiku palielināt psihologu skaitu, gultas vietu skaitu un “likt viņus slimnīcā”, un sniegt visāda veida terapijas.

“Pieaug arī izrakstīto medikamentu skaits bērniem un pusaudžiem, bet tas viss nedod nekādus rezultātus. Mēs redzam, ka tas skaits tikai pieaug! Es domāju, ka mums ir jāskatās uz to, kas īsti veicina to, ka pusaudži tik daudz meklē šāda veida palīdzību? Lai vai kādus risinājumus mēs viņiem dotu, situācija nevis uzlabojas, bet tikai pasliktinās,” norādīja Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, psihoterapeits Konstantinovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis ir svarīgs jautājums, ko būtu jānoskaidro, jo nekad iepriekš bērniem, pusaudžiem un jauniešiem nav bijuši tik daudz atbalsta pasākumi. “Nekad nav bijuši tik daudz miljoni naudas bērnu un pusaudžu mentālajai veselībai. Mēs dzirdam, redzam, ka nupat ir uzcelta jauna slimnīca šiem te bērniem un pusaudžiem, bet viņu situācijas neuzlabojas. Droši vien mēs kaut ko darām nepareizi,” pieļauj psihoterapeits.

“Protams, liela daļa pusaudži, kuri objektīvi tagad saskaras ar pieaugšanas problēmām, viņi meklē palīdzību tur, kur viņiem ir stāstīts, ka vajag meklēt palīdzību – pie psihologiem, pie psihoterapeitiem. Viņi identificē savas grūtības kā mentālās veselības grūtības, kas daudziem no viņiem, visticamāk, ir tādas saprotamas pieaugšanas grūtības, bet mēs tās visas tagad sākam padarīt par it kā psihiskām problēmām,” sacīja Konstantinovs TV24 raidījumā “Uz līnijas”, diskutējot par jauniešu psihisko veselību.

Konstantinovs uzskata, ka pusaudži, no vienas puses, tagad daudz aktīvāk runā par savām psiholoģiskajām problēmām, bet, no otras puses, mēs viņiem daudz aktīvāk piedāvājam visādas palīdzības iespējas. “Ja mēs viņiem to piedāvājam, tad viņi arī sāks to meklēt bieži vien,” tā Konstantinovs komentēja izskanējušo vēsti, ka Latvijā palielinās to pusaudžu un jauniešu skaits, kas meklē psiholoģisko palīdzību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.