Fizioterapeits: Bērnu līdz 12 gadu vecumam vēlams attīstīt pēc iespējas vispusīgāk 3
Bērns sasniedzis pirmskolas vecumu – ar kādu sportu labāk nodarboties un ko labāk nedarīt? TV24 raidījumā “Dr. Apinis” komentē fizioterapeits Dmitrijs Hmizs.
Fizioterapeits norāda, ka šajā jautājumā jābūt kompleksai pieejai: “Nav tā, ka tikai spēlējam futbolu, tikai skrienam vai tikai nodarbojamies ar muskulatūras attīstīšanu. Vajag visu – gan attīstīt muskulatūru, gan spēlēt futbolu vai kaut ko citu. Jo mazāks bērns, jo tas vairāk notiek caur dažādām spēlēm, nevis tikai vienu.”
Dmitrijs Hmiza uzsver – bērnu līdz 12 gadu vecumam vēlams attīstīt pēc iespējas vairāk un vispusīgāk.
Bet, piemēram, kā ir ar hokeju, kur vairāk tiek attīstīta viena ķermeņa puse – profesionālie sportisti ir savērpti?
“Jā, tā ir, bet tur ir otra lieta. Piemēram, ja mēs mēģināsim šo hokejistu labot un attīstīt viņa otru pusi, tad viņš var zaudēt savu līmeni. Tur ir tā būtiskā lieta – profesionālam sportistam, vai sportistam, kas tiecas uz to, nedrīkst neko daudz mainīt, jo viņš var zaudēt savu līmeni,” paskaidro fizioterapeits.
Taču Hmiza apstiprina, fizioterapeita laicīgs apmeklējums ir vairāk kā ieteicams un svarīgs ne tikai tiem, kas nodarbojas ar sportu, bet īpaši svarīgi apmeklēt speciālistu ir bērniem un pusaudžiem.
“Fizioterapeits vai rehabilitologs būs pirmais cilvēks, kurš ieraudzīs kaut ko sliktu, piemēram, skoliozi. Un tieši pusaudžiem pirms pubertātes periodā skolioze var attīstīties viena mēneša laikā pat vienkārši no tā, ka viņš visu laiku sēž mīkstā dīvānā un vienā pozā. Nav nozīmes – par sportu, nav par sportu – obligāti ir jāizmanto iespējas apmeklēt speciālistu,” saka Hmiza.