Latvijā
Sabiedrība

FOTO, VIDEO. Rīgas ostā piestājis “Tallink” prāmis no Zasnicas ar repatriētajiem3


Rīgas ostā piestājis “Tallink” prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar teju 500 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē.
Rīgas ostā piestājis “Tallink” prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar teju 500 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē.
FOTO: Edijs Pālens/LETA

Papildināta ar FOTO un VIDEO plkst.9.00

Ceturtdienas vakarā ap plkst.23 Rīgas ostā piestāja “Tallink” prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar teju 500 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē.

Kā novēroja aģentūra LETA, prāmi ostā sagaidīja Ostas policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki – visi tērpušies speciālos aizsargtērpos.

Ostas teritorijā uzslietas daudzas oranžas teltis, kurās pasažieriem paredzētas mediķu apskates.

Rīgas ostā 19. martā ienāk "Tallink" prāmis ar repatriantiem, kas atgriežas Covid-19 dēļ

Kā klātesošajiem pastāstīja Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas kontroles nodaļas vadītājs Juris Dalbiņš, kurš vada prāmja sagaidīšanas operāciju, vispirms no peldlīdzekļa nobrauks un pa kolonnām sastāsies visas automašīnas, bet tikai pēc tam tiks ļauts nokāpt pasažieriem. Plānots ieceļotājus pārmeklēt arī ar kinologiem, bet autovadītāju izelpā pārbaudīt alkohola koncentrāciju.

Daļu ārvalstnieku ieceļotāju sagaidīt atbraukuši vēstniecību organizēti autobusi. Palēnām pie ostas sāk pulcēties arī taksometri.

Kā liecina aģentūras LETA novērojumi, uz prāmja klāja redzamie cilvēki ir mierīgi, viņu rīcībā nav manāmas nekādas panikas pazīmes.

Skatieties TV3 Ziņu reportāžu par nakts notikumiem ostā:

Iepriekš tika ziņots, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgo automašīnas līdz robežai pavadīs Valsts policija, savukārt Latvijas pilsoņiem pēc nokāpšanas no pramja nāksies aizpildīt Valsts robežsardzes izsniegtās anketas, kurās viņiem, cita starp arī būs nepieciešams apliecināt, ka viņi divas nedēļas pavadīs pašizolācijā.

“Tallink” prāmis “Romantika” ar Eiropā iestrēgušajiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem no Zasnicas izbrauca vēlā trešdienas, 18.marta, vakarā. Pavisam kopā uz borta ir 476 pasažieri un 152 automašīnas. 203 pasažieri ir Latvijas valstspiederīgie.

Jau ziņots, ka izņēmuma kārtā speciāli noorganizētais prāmja reiss ir viena no retajām iespējām Vācijā palikušajiem Baltijas valstu iedzīvotājiem nokļūt atpakaļ mājās laikā, kad jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ Latvijā starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apturēti un Polija savas robežas ir slēgusi.

Atļauju šim kuģim izņēmuma kārtā ienākt Rīgas ostā devis Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Konsulārajā reģistrā repatriācijai kopumā pieteikušies 4273 Latvijas valstspiederīgie

Konsulārajā reģistrā repatriācijai no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 skartajām valstīm kopumā pieteikušies 4273 Latvijas valstspiederīgie, šorīt sociālajos tīklos paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš pavēstīja, ka šobrīd ceļā uz mājam vai tikko ieradušies Latvijā – no Eiropas – 2838 valstspiederīgie, Āzijas, Āfrikas, Austrālijas – 1082, no Dienvidu un Ziemeļamerikas – 353.

Rinkēvičs šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina, ka repatriācijai piesakās valstspiederīgie, kuri no Latvijas izceļojuši dažādu iemeslu dēļ. Llielākā daļa ir studenti, kuriem apturētas mācības, kā arī tūristi un cilvēki, kuri devušies komandējumos un darba braucienos.

“Jāatzīst, ka starp reģistrētajiem ir reemigranti. Daudzi diskutē, vai nepieciešams sniegt šādu atbalstu, bet mēs stingri iestājamies, ka Latvijas valstij saviem valstspiederīgajiem ir jāsniedz jebkāda veida palīdzība,” piebilda ministrs.

Ārlietu ministrija (ĀM) ārzemēs “iestrēgušo” Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operāciju plāno pabeigt līdz 27.martam.

Saistītie raksti

ĀM mērķis esot palīdzēt visiem, kas reģistrējušies Konsulārajā reģistrā vai pieteikušies ĀM vai vēstniecībās, atgriezties pēc iespējas ātrāk.

Par jaunāko saistībā ar repatriāciju ministrs piektdienas rītā stāstīja LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 12
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
1 stunda
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
10 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pirmā palīdzība, ja esi palicis bez darba: kur vērsties, ar ko sākt?
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Epidemioloģe atklāti par Covid-19 izplatības situāciju Daugavpilī
3 stundas