Latviešu kinorežisors Gints Zilbalodis, latviešu animators un režisors Matīss Kaza, franču producents Rons Diānss un franču producents Gregorijs Zalkmans pozē preses telpā ar “Oskaru” par labāko animācijas filmu – filmu “Straume” 97. gadskārtējās Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas laikā Holivudas “Dolby Theatre”, Kalifornijā, 2025. gada 2. martā.
Latviešu kinorežisors Gints Zilbalodis, latviešu animators un režisors Matīss Kaza, franču producents Rons Diānss un franču producents Gregorijs Zalkmans pozē preses telpā ar “Oskaru” par labāko animācijas filmu – filmu “Straume” 97. gadskārtējās Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas laikā Holivudas “Dolby Theatre”, Kalifornijā, 2025. gada 2. martā.
Foto: AFP/SCANPIX

“Straumes” saņemto “Oskara” statueti varēs aplūkot Nacionālajā mākslas muzejā 0

Tāpat kā “Zelta globusu”, arī animācijas filmas “Straume” vienu no saņemtajām ASV kinoakadēmijas balvas “Oskars” statuetēm varēs aplūkot ikviens interesents Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā, Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Kā liecina LNMM publiskotā informācija, pats pirmais “Oskars” Latvijas kino vēsturē publiski būs aplūkojams no šī gada 7. līdz 16. martam. Turklāt līdz ar “Oskaru” būs izstādītas arī “Straumes” saņemtās Eiropas Kinoakadēmijas balva, kā arī atkal aplūkojama Holivudas ārzemju preses asociācijas balva “Zelta globuss”.

“Oskara” balvu pasniegšanas ceremonija bija grandiozs noslēgums pasaules kinoindustrijas balvu sezonai, kurā Latvijas animācijas filma “Straume” izpelnījusies apbrīnojamus panākumus. Sākot ar pirmizrādi Kannu kinofestivālā, Ginta Zilbaloža režisētā filma turpina neticami veiksmīgu ceļu pasaules kinofestivālos un līdz šim brīdim saņēmusi jau vairāk nekā 70 starptautiskas balvas gandrīz visos kontinentos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka “Straume” ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” bija nominēta divās kategorijās – “Labākā animācijas filma” un “Labākā starptautiskā filma”. Starptautiskās filmas kategorijā “Straume” piekāpās Brazīlijas filmai “I’m Still Here”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.