“Piemineklis pulkvedim Oskaram Kalpakam” (2006, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, arhitekts Andris Veidemanis).
“Piemineklis pulkvedim Oskaram Kalpakam” (2006, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, arhitekts Andris Veidemanis).
Publicitātes foto

Sv. Pētera baznīcā atklās Rīgas pieminekļu vēsturi 0

No 18. aprīļa līdz 13. maijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma fotoizstāde “100 Rīgas pieminekļi”, LA.lv uzzināja Rīgas kultūras iestāžu apvienībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Fotoizstādē aplūkojamas sabiedriski nozīmīgu pieminekļu, piemiņas zīmju un dekoratīvu skulptūru fotogrāfijas, kas atspoguļo tēlniecības objektu klāstu Rīgā vairāku gadsimtu garumā (1682 – 2012). Daudzi no šiem pieminekļiem kļuvuši par simboliem, kuros iemiesotas latviešu tautas likteņa zīmes, norāda apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Lipenite.

Fotoizstāde tapusi sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru “Rīgas pieminekļu aģentūra”, atzīmējot Starptautisko kultūras pieminekļu un ievērojamo vietu dienu 18. aprīlī, kas pēc Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības iniciatīvas tiek svinēta kopš 1985. gada.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādes ekspozīcija pārliecinoši pierāda, ka Rīga var lepoties ar tādiem izciliem monumentālās tēlniecības paraugiem kā Brīvības piemineklis (1935) un Brāļu kapu ansamblis (1936), kurus radījis latviešu monumentālās tēlniecības pamatlicējs Kārlis Zāle. Latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa tēlu akmenī (1929) iemiesojis Kārļa Zāles laikabiedrs Teodors Zaļkalns. Tēlnieka Kārļa Zemdega piemineklis dzejniekam Rainim (1965) izteic dzejnieka nerimtīgo gara spēku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.