Tiek strādāts pie jauna koncepta – drošas patvēruma mājas nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem 60

“Soda politikā pret bērnu ir jābūt citai pieejai nekā pret pieaugušo, jo bērns vēl nav pieaugušais. Viņam vēl psihe attīstās, un viņam vēl var palīdzēt mainīties,” TV24 raidījumā “Ziņu TOP” norāda tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Jā, ir gadījumi, kad speciālists saka, ka vairs nevar palīdzēt, viņa uzsver, piebilstot, ka ir likumpārkāpēji-bērni, kas izdarījuši šausminošus noziegumus.

Pēc tam, kad tika slēgta Naukšēnu iestāde, mēs Tieslietu ministrijā strādājām pie jauna koncepta – droša patvēruma mājas. Tur būs speciālisti, kas varēs bērnam, cik vien iespējams, palīdzēt, viņa skaidro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā tur varētu būt maksimāli 100 bērni.

Šeit mēs varam runāt tikai par situācijām, kad izdarīti smagi likuma pārkāpumi, tieslietu ministre piebilst. Ja nepieciešama medicīniska palīdzība, ir jārod iespēja to sniegt ārpus tieslietām.

Jā, Cēsu nepilngadīgo kolonija vēl pastāv, viņa apstiprina un norāda, ka viņai paredzēta vizīte šajā iestādē. Tur ir gan skola jauniešiem, gan iespēja sagatavoties tam, ka viņi iznāks atkal brīvībā, lai viņiem nebūtu tā, ka viņi no pirmās dienas brīvībā atgriežas atkal pie noziegumiem. “Mums ir jāatrod veids, kā viņiem piedāvāt iespēju resocializēties,” savu pārliecību pauž I.Lībiņa-Egnere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.