Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts kontrole plāno pētīt KNAB, VID un Valsts policijas izbeigtus kriminālprocesus 3

Valsts kontrole (VK), piesaistot ekspertus, plāno pētīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts policijas (VP) izbeigtus kriminālprocesus, liecina publiski pieejamā informācija.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

VK maija otrajā pusē izsludinājusi iepirkumu, lai izvēlētos ekspertus, kas sniegs konsultācijas, vērtējot KNAB, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes un VP lietvedībā bijušus kriminālprocesus, kas ir izbeigti vai kuros stājies spēkā attaisnojošs spriedums, veicot to juridisko analīzi un sniedzot vērtējumu.

Iepirkums sastāv no trīs daļām, un kopumā konsultantiem varētu izmaksāt aptuveni 30 000 eiro. Piedāvājumi jāiesniedz līdz trešdienai.

CITI ŠOBRĪD LASA

VK veic lietderības revīziju, kuras mērķis ir pārliecināties, vai spēkā esošais normatīvais regulējums un atbildīgo institūciju darbība tām noteikto funkciju izpildē nodrošina efektīvu noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanu un iztiesāšanu.

Viena no revīzijā piemērotajām metodēm minēto jautājumu izvērtēšanai ir tādu kriminālprocesu izlases veidošana, kuros pirmstiesas izmeklēšanu ir veicis KNAB, VID un VP. Ekspertiem būs jāizpēta deviņi KNAB, deviņi VID un 12 VP izmeklētu kriminālprocesu materiāli.

Ekspertiem būs jāpēta atbildes uz vairākiem jautājumiem, piemēram, ekspertiem būs jāskaidro, vai izbeigšanas juridiskais pamatojums atbilst faktiskajiem no kriminālprocesa lietas materiāliem konstatējamiem apstākļiem.

Tāpat speciālistiem būs jāskaidro, vai lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu satur izvērstu argumentētu pamatojumu, no kura ir skaidri saprotams, kādēļ lieta tiek izbeigta.

Ekspertiem arī būs jāskaidro, vai konkrētajā kriminālprocesā izmeklēšanu var raksturot kā intensīvu, bez būtiskiem pārtraukumiem, vai nav saskatāmas pazīmes tam, ka izmeklēšana netika veikta pietiekami, vai pietiekami intensīvi, kas bija par iemeslu vai sekmēja vēlāku lietas izbeigšanu.

Tāpat ekspertiem būs jāskaidro, vai izmeklēšanu uzraugošais prokurors ir pietiekami iesaistījies pirmstiesas izmeklēšanā kopš kriminālprocesa sākšanas visā tās gaitā vai tikai noslēgumā, vai nav saskatāms iespējams sadarbības trūkums starp izmeklētāju – procesa virzītāju un uzraugošo prokuroru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.