Foto: Ekrānuzņēmums no sociālo mediju platformas “X”

Vecākiem šoks! Mazajiem bērnudārzniekiem nedroši jāšķērso iela – Rīgas dome atsaka gājēju pārejas izbūvi 18

Sociālā medija platformā “X”, kāds vīrietis vārdā Eduards ievietojis skaudru attēlu – mazi bērnudārznieki, tērpušies zaļās vestītēs, kopā ar divām audzinātājām šķērso Ģertrūdes ielu ļoti nedrošā veidā – vietā, kur nav gājēju pārejas. Taču posmā, kurā atrodas divi bērnudārzi, nav nevienas pašas gājēju pārejas. Kā bērniem droši šķērsot ielu?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Eduards raksta: “Šādi Ģertrūdes ielu šķērso bērni, jo posmā no Avotu līdz Satekles ielai nav pilnīgi nevienas gājēju pārejas. Bērnudārzs vairākus gadus pēc kārtas ir mēģinājis vērsties @RigasDome, taču katru reizi ir saņēmis atteikumu gājēju pārejas izbūvei. Taja posmā atrodas 2(!!!) bērnudārzi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis ieraksts izraisīja diskusijas cilvēku starpā. Kāda “X” lietotāja vārdā Ilze norādīja, ka šādi nedrīkst šķērsot ielu, paužot viedokli, ka labāk iet apkārt, izvēloties citu maršrutu vai palikt bērnudārza teritorijā. Bet lietotājs Juris Mucenieks izteicās: “Tiem, kas raksta, ka jāiet citur un līdz tuvākajai gājēju pārejai – pamēģiniet ar 15 trīsgadniekiem izstaigāt kādu lieku puskilometru turp un atpakaļ.”

“X” lietotājs “Urttans”, komentējot situāciju, rakstīja: “Viņi vismaz ir saņēmuši atteikumu, citi nesaņem pat nekādu atbildi, ka ņems vērā vai galīgi garām priekšlikums.. es, piemēram, vispār vairs nezinu, par ko balsot nākošajās Rīgas domes vēlēšanās, it kā nacionāla koalīcija, bet rīkojas dažkārt galīgi nesaprotami(..)”

Sociālajos tīklos zināmais tehnoloģiju entuziasts Elviss Strazdiņš atklāja, ka viņa paša bērni iet vienā no šiem dārziņiem, kura tuvumā nav gājēju pārejas. Arī viņš vērsās pie Rīgas domes ar jautājumu, kāpēc pilsēta nevar saviem iedzīvotājiem nodrošināt pienācīgus apstākļus?

“Arī mani bērni iet šajā bērnudarzā, un tas ir nenormāli, ka nekur apkārtnē nav ne gājēju pārejas, ne luksoforu. Vai tiešām mums ir jāvāc paraksti “manabalss”, lai uz tās ielas, kur traucas daudz auto, uzkrāsotu astoņas svītras?”

Kāda sieviete vārdā Elza Rāma izteicās, ka situācija ir bezcerīga, jo pati saskārusies ar līdzīgu pieredzi. “Bezceris. Centrā līdzīga mērķa dēļ balsis pagājušogad vāca pat caur domes līdzdalības budžeta konkursu. Konkursu neuzvarēja, pāreju Palīdzības un Šarlotes ielā dome saka, ka nevarot uztaisīt. Iesniegumus arī rakstīju – bez rezultāta arī citos krustojumos centrā.”

Sociālajos tīklos lasāms, ka nesen Rīgas dome atteica arī pārejas izbūvi Tallinas ielā – biedrība bija veikusi visus priekšdarbus, bet nekā – pilsētā gada laikā ierīkoto pāreju skaits ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms, tā ziņo “X” lietotājs “nibures”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.