Mārtiņš Jēkabsons uz Barselonu devās komandējumā, bet atgriezās jau saslimis ar koronavīrusu jeb Covid-19.
Mārtiņš Jēkabsons uz Barselonu devās komandējumā, bet atgriezās jau saslimis ar koronavīrusu jeb Covid-19.
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “Panorāma” video.

VIDEO. “Bija sajūta, ka uz krūtīm, sirds ir uzlikts tā kā akmens.” Mārtiņš stāsta par inficēšanos ar Covid-19 Spānijā 0

Mārtiņš Jēkabsons uz Barselonu Spānijā bija devies komandējumā, bet atgriezās jau saslimis. Viņš ir viens no Covid-19 slimniekiem Latvijā. Jaunais vīrietis ārstējas mājās – ievēro ārsta noteikumus un ir pašizolējies. Viņš piekrita pastāstīt par savu saslimšanu, tās gaitu un atlabšanu, neslēpjot savu identitāti, lai tādējādi aicinātu cilvēkus būt piesardzīgiem, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 52
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties
TV24
NATO spēku komandieris Eiropā uzskata, ka karš Ukrainā ir iegājis izšķirošā posmā
Lasīt citas ziņas

Komandējumā uz Spāniju Mārtiņš devās 9.martā, un viņš pieļauj, ka saslimis Spānijā, iespējams, viesnīcā.

“Mums bija ļoti daudz tikšanās ar Eiropas cilvēkiem. Šajā viesnīcā mēs pavadījām kopā visas piecas dienas. Pirmie simtompi man parādījās trešdienā – pēc divām dienām jau. Parādījās neliela tempreatūra un kakla sāpes – norijot siekalas, sāpēja kakls. Izlasot visu, kas notiek Latvijā – par ārkārtas stāvokli un to, ka Spānija ir karantīnas vidū, un, ka atgriežoties mājās, būs jāsēž mājas, protams, temperatūra kļuva man vēl lielāka. Temperatūra man bija maza  – 37,2, tad 37,3. Es jutu, ka man ir karsti, silti, bet tā nebija īsti paaugstināta,” stāsta Mārtiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cetrurtdien jau bija sajūta, ka uz krūtīm, uz sirds ir uzlikts tā kā akmens – nedaudz spiedoša sajūta. Piektdien, kad bija jābrauc mājās, temperatūras īsti nebija, arī kakls nesāpēja, bet tā spiedošā sajūta bija! Labi, ka mēs braucām mājās ar kolēģi – privātā mašīnā, viņš atveda mani uz mājām. Abi ļoti stingri ievērojām karantīnu. Sestdien piezvanīju uz 113 un pateicu, ka biju ārzemēs un, ka ir pazīmes, un neliela temperatūra bija sestdien, teica man, ka atzvanīs. Tad svētdien no rīta atzvanīja, teica, vai varu ierasties ar savu auto. Teicu, ka varu! Uz to telti, kur nodevu analīzes. Tad man pirmdien zvanīja un pateica, ka esmu tas “laimīgais”, tas “veiksminieks”, kuram ir tas koronavīruss,” sīki stāsta Mārtiņš.

Mediķi viņu iztaujājuši, kur bija, ko darīja – ar ko ticies, ar ko neticies. “Viņi bija iepriecināti, ka neesmu ne ar vienu ticies, ievērojis stingri karantīnu, jo teica, ka Latvijā esot ļoti lielas grūtības noturēt cilvēkus mājās – neklausa, ir ļoti egoistiski. Gribu teikt – cilvēki, sēdiet mājās, tas ir nopietni! Ja visi saslims, tad nebūs vietas slimnīcās, būs traki,” uzsvēra Mārtiņš.

Kā Mārtiņš tiek pie pārtikas un vai gāja uz darbu, kad atbrauca no Spānijas?

Plašāk skaties pievienotajā LTV video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.