Publicitātes foto

Viss, kas jāzina metināšanas iesācējiem 0

Ikvienam metinātājam jābūt pacietīgam, regulāri jātrenējas un jāapgūst jaunas zināšanas. Ja esat metināšanas iesācējs, tāpat kā jebkuras citas jomas iesācējam, ir svarīgi nepārtraukti mācīties, lai spētu izvairīties no dažādām kļūdām. Šajā gadījumā nepietiek vien ar labākajiem metināšanas rīkiem – ir dažas lietas, kas būtu jāapgūst, ja nākotnē vēlaties kļūt par veiksmīgu metinātāju un, iespējams, uzsākt pats savu biznesu, kur šīs prasmes nepieciešamas!

Reklāma
Reklāma

Drošība vienmēr ir pirmajā vietā

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Lasīt citas ziņas

Pirms tiek sākta metināšana, ikvienam vispirms vajadzētu padomāt par savu drošību! Pirmkārt un galvenokārt, iesācējam ir jāiegādājas piemērotākās metināšanas ierīces, sertificēta metināšanas ķivere, ugunsdroša jaka, metināšanas cimdi, brilles un knaibles.
Otrkārt, vienmēr jāpārliecinās, ka metināšanas telpa ir pietiekami liela un tai ir atbilstoša ventilācija, pretējā gadījumā pastāv dažādi dzīvības riski.

Tīrība ir svarīga

Pastāv mīts, ka metināšana ir netīrs process, tomēr realitātē ikviens metinātājs cenšas saglabāt pēc iespējas tīrāku metināšanas virsmu! Jo tīrāka virsma, jo lielāka iespēja, ka metināšanas procesā nevarēsiet pieļaut neatgriezeniskas kļūdas.
Katram iesācējam vajadzētu apgūt dažādu metināmo virsmu īpašības un to, kā tīrīt šīs virsmas – tikai tā var iegūt kvalitatīvu metinājumu, turklāt tas manāmi atvieglo procesu.

Savienojumiem jābūt precīziem

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai metināšanas process būtu vienmērīgs, visam jābūt uzstādītam precīzi! Lai panāktu pēc iespējas labāku metinājuma kvalitāti, ierīcei jānodrošina laba vadītspēja.
Tā kā metināšanā bieži tiek izmantotas dažādas palīgiekārtas, kā piemēram kompresori (meklēt šeit), visam jāatrodas drošā kontaktā. Precīzi savienojumi novērsīs jebkāda veida noplūdes un no tām izrietošos negadījumus.

Pastāv dažādi metināšanas procesi

Ja vēlaties metināt, pirmkārt ir jāapgūst dažādi metināšanas procesi. Trīs galvenie metināšanas procesi: TIG, MIG un virpošana. Šie procesi viens no otra pamatīgi atšķiras. MIG un virpošana ir piemērota iesācējiem, kamēr TIG visbiežāk piemērota vien profesionāliem metinātājiem.
Ja iesācējs nākotnē vēlas attīstīties, noteikti jāapgūst visi šie metināšanas veidi, jo tikai tā pastāv iespēja, ka vienmēr varēs apmierināt klienta vēlmes.

Spriegumam ir sava specifika

Pastāv divi spriegumi, kurus izmanto metināšanā: 110 v un 230 v. Jo augstāks spriegums, jo biezāku materiālu iespējams apstrādāt. Jo mazāks spriegums, jo precīzāk varat apstrādāt plānu materiālu.
Iesācējam sākumā vajadzētu strādāt ar duālo spriegumu – tas palīdzēs gūt pārliecību un sīki apgūt metināšanas procesa īpatnības.

Katrai metināšanas ierīcei ir sava pieeja

Ne visas metināšanas ierīces ir lietojamas vienādi! Iesācējam vajadzētu izvēlēties pēc iespējas vienkāršāku ierīci, kas ļaus apgūt visus pamatus. Ar laiku ierīces var mainīt, paaugstinot jaudu un pievienojot dažādas funkcijas.

Pastāv daudz un dažādi materiāli

Ne vienmēr jāmetina oglekļa tērauds – cilvēku vēlmes un vajadzības mēdz pārsniegt to, ko prot metinātājs, tādēļ jācenšas specializēties pēc iespējas dažādos materiālos. Daudzos gadījumos, lai sametinātu konkrētu materiālu, var būt nepieciešami papildu instrumenti.

Pirms iegādājaties metināšanas ierīci, noteikti izlasiet tās lietošanas instrukciju. Apdomājiet, ko Jūs metināsiet un kas Jums būs nepieciešams. Atcerieties – kvalitatīvas metināšanas iekārtas var iegādāties arī interneta veikalā.

Reklāma
Reklāma

Ikvienai ierīce jābūt darba kārtībā

Profesionāls mehāniķis pirms un pēc metināšanas vienmēr pārbauda, vai konkrētās ierīces ir darba kārtībā. Šī iemesla dēļ var apgalvot, ka metinātājs vienlaikus ir arī mehāniķis un elektriķis.
Iesācējam noteikti jāapgūst katra instrumenta uzbūve un specifika, jo tikai tā būs iespējams ar laiku saglabāt instrumentu veiktspēju un kvalitāti. Laiku pa laikam jāpārskata arī iekārtu savienojumi, strāvas avoti, gāzes baloni un vadošā elektrolīnija. Bez zināšanām šajās jomās metinātājs diemžēl nav spējīgs metināt.

Katram instrumentam ir sava darba pozīcija

Metināšana pieprasa izpratni arī par to, kā darba laikā precīzi turēt dažādus instrumentus. Protams, jo biežāk un vairāk metināsiet, jo labāk ietrenēsiet roku, taču sākumā nevajadzētu darboties patvaļīgi, jo, turot instrumentu nepareizi, varat radīt bīstamas situācijas. Iesācējiem bieži liekas, ka dzirkstele ir pilnīgi nekaitīga, taču realitātē pat viena maza dzirkstele var radīt pamatīgu ugunsgrēku.