Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Ceturtdiena, 25. maijs, 2017
30. maijs, 2014
Drukāt

10 padomi vecākiem par bērnu drošību vasarā (1)

Foto: Jēkabpils pilsētas pašvaldībaFoto: Jēkabpils pilsētas pašvaldība

Jāzin, kur atrodas bērns un jāizvērtē drošība

Foto: Jēkabpils pilsētas pašvaldība

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītājas, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājas profesores Daces Gardovskas padomi vecākiem par bērnu drošību un veselību vasarā.

D.Gardovska norāda, ka ir vairāki svarīgi darbi, kas jāizdara, lai bērniem un vecākiem vasaras brīvdienas paietu kā priecīgs notikums, jo Latvija ir vienā no pirmajām vietām bērnu traumatisma ziņā – katrs piektais bērns, kas zaudējis dzīvību, gājis bojā ārēja traumatisma rezultātā. Vecākiem ir jāpievērš uzmanība apkārtnei un, atbilstoši bērna vecumam, jāizvērtē iespējamie drošības riski, piemēram, bērnu tik populārajā izklaidē – šūpoles un batuti.

D.Gardovska uzsver, ka katram vecākam sākumā vajadzētu sev pajautāt – kur atrodas mans bērns un vai es zinu, ko viņš dara, un vai tur ir droši apstākļi.

Kā norāda profesore Gardovska, vecākiem kopumā vasarā vajadzētu pievērst uzmanību 10 svarīgām lietām:

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vienmēr aktuāli ir arī karsti šķidrumi – zupas, tēja, kafija. Vēl arī sīki priekšmeti, kurus var norīt – auskari, krelles, adatas, mazās baterejas /tās ir pat bīstamas dzīvībai/. Protams, arī sērkociņi un šķiltavas. Tas viss jānoliek bērnam neaizsniedzamā vietā. Un jārunā un jāskaidro bērnam iespējamas bīstamas situācijas. Tas nekas, ka bērniņš vēl mazs – kaut kas prātā tik un tā aizķersies.

No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+