×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Vai kaulu buljons izglābs? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Lasīju internetā, ka tagad Eiropā ļoti tiek slavināts kaulu buljons. Tas esot superprodukts, ļoti vērtīgs veselībai. Lielisks minerālvielu avots, stiprinot organismu, labi palīdzot arī locītavām, matiem, ādai un nagiem, jo tajā esot augsts kolagēna saturs. Agrāk gan runāja, ka buljons nav nemaz tik veselīgs, to pat dēvēja par līķu novārījumu… Kā īsti ir?”

Dietoloģe Lolita Neimane uzskata, ka diez vai vajag aizrauties ar kaulu buljonu. Tas, ka tagad šāds ēdiens tiek pasludināts par vissvarīgāko, ir tikai bums, pārejoša modes lieta. “Kāpēc vispār zupā jāvāra tas, kas nav ēdams?! Turklāt kaulu buljonam nav pārāk daudz uzturvērtības. Lasīju pētījumu, kur salīdzināti novārījumi, kas tapuši no vistas gaļas, skrimšļiem un kauliem. Kaulu buljonā bijis visvairāk smago metālu, svina klātbūtnes. Par to gan der aizdomāties.”

Uztura speciāliste Jeļena Pavlova stāsta, ka nav viena superprodukta, mums ir nepieciešams uzturvielu kopums, dažādība. Saskaņā ar uzturzinātnes atziņām dzīvnieku izcelsmes buljonu var lietot jebkurš cilvēks, ja vien nav kādas gremošanas sistēmas kaites, jo šāds buljons ir stiprs kairinātājs. Jāatturas arī tam, kurš sirgst ar podagru, jo kaulu novārījums satur daudz purīnvielu, kas šīs kaites gadījumā nav vēlamas.

“Ja slavē, ka buljons stiprina matus, nagus un ādu, piebildīšu vien, ka kolagēna sintēzei vajadzīgs arī, piemēram, C vitamīns. Taču kaulu buljonā C vitamīna noteikti nav! Kalcija vairāk ir piena produktos, nevis buljonā. Arī minerālvielas labāk uzņemt ar citiem produktiem. Manuprāt, uzturā jālieto mazāk dzīvnieku izcelsmes produktu, jo tos mūsdienās ēdam par daudz,” uzsver uztura speciāliste.

 

366_C_logo1

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Šis ir Latviešu diataloģes Neimanes raksts, brīnos ka kāds viņu uzskata par autoritāti ēsšanā,
  esmu lasījis viņas literatūru un tur ir tīk daudz kļūdu, un izdomājumu, ka šis nu noteikti ir vērtējams
  kā zemākais. Pasaulē ļoti daudzi cilvēki izmanto kaulu buljonu jau gadiem, lai reminalizētu pirmkārt zobus,tad nagus un matus, protams, ja normāls latvietis klausās tādā dietaloģē kā Neimane, tad viņš turpina ēst baltmaizi, graudaugus, cukuru utt, tāpec viņam nekas nepalīdz, lai tas viss strādātu ir jāizveido pilnīgi detalizēti pārdomāta ēdienkarte, kas to visu ļauj aktivizēt, nevis kavēt.
  Piedod Neimane, nekas nav pret Tevi, bet iesaku paklausīties un mācīties no patiesiem dietalogiem un
  cilvēkiem, kas ir daudz lietas pārbaudījuši praksē, kuri lieto veģetāru pārtiku un pārdomātu diētu…topašu arī iesaku darīt Jeļena Pavlova.

 2. Manuprāt, uzturā jālieto mazāk dzīvnieku izcelsmes produktu, jo tos mūsdienās ēdam par daudz,” uzsver uztura speciāliste.
  ———————-
  No zaļbarības vari pārtikt pati…

Draugiem Facebook Twitter Google+