×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. maijs, 2014
Drukāt

Lietus aizskalojis daļu ziedputekšņu, tomēr to vēl daudz

Foto: LETAFoto: LETA

Lietus būtiski samazina putekšņu koncentrāciju gaisā, tomēr tuvākajās dienās Latvijā brīžiem vēl gaidāms liels bērza ziedputekšņu daudzums, tādēļ alerģiskiem cilvēkiem jābūt piesardzīgiem, prognozē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes speciālisti.

Iepriekšējās dienās bērza putekšņu koncentrācija gaisā bija ļoti augsta – virs tūkstoš putekšņiem kubikmetrā. Pašreizējais lietus gaisu attīra, un gaidāma putekšņu koncentrācijas samazināšanās līdz vidējam vai zemam līmenim. Tomēr dienās bez nokrišņiem putekšņu koncentrācija gaisā atkal pieaugs, to veicinās arī ziemeļu vējš, jo aktīvākā bērza ziedēšana patlaban ir teritorijās uz ziemeļiem no Latvijas.

Latvijā bērza ziedēšanas intensitāte pamazām samazinās. Zemā līdz vidējā koncentrācijā gaisā sastopami arī oša, skābarža, papeles, ozola, kļavas un gobas putekšņi.

Bērza ziedputekšņi ir viens no izplatītākajiem alerģiju izraisītājiem Eiropā.

Laikā, kad zied augs, kas izraisa alerģiskas reakcijas, vēlams izvairīties no fiziskām aktivitātēm brīvā dabā, kas veicina spēcīgu ieelpu, lai nepieļautu pastiprinātu putekšņu nonākšanu elpceļos. Jālieto alergologa vai ģimenes ārsta ieteiktie medikamenti.

Ziedputekšņu izraisītas alerģijas pirmās pazīmes parasti ir acu asarošana, šķaudīšana, niezēšana, apsārtums, deguna tecēšana un aizlikts deguns. Ir iespējami arī astmai raksturīgi simptomi – klepus, grūtības elpot, svilpšana krūtīs un smaguma sajūta.

Pilsētās dzīvojošie daudz asāk izjūt alerģijas izpausmes, jo dūmu un izplūdes gāžu dēļ ziedputekšņi kļūst īpaši agresīvi. Katrs trešais pilsētnieks cieš no polinozes jeb alerģijas, kuras izraisītājs ir augu ziedputekšņ

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3
Alūksne +1.3
Daugavpils +1.5
Saldus +1.8
Liepāja +2.9
Jelgava +1.4
Ventspils +3.1
Limbaži +2
Madona +0.4
Rēzekne +0.7
Draugiem Facebook Twitter Google+