Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
21. janvāris, 2014
Drukāt

Pilnveido aizsardzības prasības darbam ar asiem medicīniskiem instrumentiem

Foto - LETAFoto - LETA

Nodarbinātos, kuri darba procesā saskaras vai var saskarties ar asiem medicīniskiem instrumentiem, kurus lietojot, pastāv risks gūt ievainojumu vai inficēties, būs jāapmāca stingrāk nekā līdz šim, to paredz šodien valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Darba aizsardzības prasības, lietojot darba aprīkojumu un strādājot augstumā”.
Papildus esošajai apmācībai un instruktāžai, kas saistīta ar darba aprīkojuma lietošanu, minētie darbinieki būs jāapmāca vēl četros jautājumos – vakcinācijas nozīme, darba vides risks, kas var rasties, saskaroties ar asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem, darba aizsardzības pasākumi attiecībā uz asu medicīnisko instrumentu lietošanu un iznīcināšanu, kā arī asu medicīnisku instrumentu, kas aprīkoti ar drošības mehānismiem, droša lietošana.
Vienlaikus noteikts, ka minēto darbinieku drošībai un veselībai darba devējam sadarbībā ar arodbiedrību pārstāvjiem vai uzticības personām ir jāveicina izpratne par risku, ko var radīt darbs ar asiem medicīniskiem instrumentiem, kā arī jāinformē nodarbinātie par atbalsta programmām, ja tādas ir pieejamas.
Tāpat grozījumi paredz, ka darba devējiem ir jāveicina labas prakses ieviešana attiecībā uz nelaimes gadījumu novēršanu, kā arī to reģistrēšanu un uzskaiti atbilstoši darba aizsardzības jomu regulējošo normatīvo aktu prasībām.
Veselības ministrijas pārstāvji norāda, ka, pieņemot minētos grozījumus, Latvija pārņem attiecīgās Eiropas Savienības direktīvas prasības.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+