×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Psihoterapeitu biedrība anulē Viestura Rudzīša sertifikātu (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

Latvijas Psihoterapeitu biedrības (LPB) valde trešdien vēlu vakarā nolēmusi no savām rindām izslēgt ilggadējo biedru – ārstu un psihoterapeitu Viesturu Rudzīti, kā arī anulēt viņam izsniegto sertifikātu, informē biedrības pārstāvji.

Šādi LPB valde spriedusi, ņemot vērā biedrības Ētikas komisijas lēmumu. LPB ieskatā, Rudzītis ar savā publikācijā “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?” pausto nostāju atkārtoti ir rupji pārkāpis LPB Ētikas kodeksa normas, nav respektējis iepriekšējos Ētikas komisijas, valdes lēmumus un ieteikumus, kā arī nav pildījis LPB statūtos noteiktos pienākumus.

“LPB grib uzsvērt, ka Viestura Rudzīša publiskie izteikumi nav savienojami ar psihoterapeita profesionālo ētiku. Kā arī atzīmēt, ka Viestura Rudzīša literārā daiļrade un publiskie izteikumi rada izkropļotu un nepatiesu priekšstatu par psihoterapiju,” piebilst LPB prezidente Baiba Purvlīce.

Jau vēstīts, ka Rudzītis savā blogā publikācijā cīnītājām par sieviešu tiesībām retoriski vaicā, ko likt vardarbības pret sievieti vietā. “Kā panāksit, ka sieviete bez sišanas kļūst par priekšzīmīgu māti, sievu un sievieti galu galā,” raksta ārsts un turpina: “Es, kā jau parasti, provocēju, paspilgtinu visu līdz tam, ka patiesības prožektori acīs cērt.”

Publikācijas noslēgumā Rudzītis raksta, ka viņš neapskata citas idejas, “kā sievu tomēr nesist, kā bez tāda instrumenta iztikt”. Viņš mudina komentētājus padalīties ar pieredzi, kā iztikt bez vardarbības, vaicājot: “Kā lai vēl tās sievietes ierāmē, ja viņām pašām liekas, ka nevajag? Kādas vēl bez sievas sišanas izejas?”.

LPB ir psihoterapeitu Nacionālā akreditējošā organizācija, kas darbojas Eiropas Psihoterapijas asociācijā. LPB un EPA ir nevalstiskas organizācijas, kuras uz brīvprātības un līdztiesības principiem apvieno profesionālus psihoterapeitus. LPB izstrādā un pārrauga izglītības un ētikas standartus psihoterapijā, kas atbilst Eiropas Psihoterapijas asociācijas standartiem.

Šādas LPB iniciatīvas profesionāliem psihoterapeitiem un viņu klientiem ļauj identificēt personas, kuras ir saņēmušas savu kolēģu profesionālās izglītības un kompetences novērtējumu un atšķirt no personām, kuras šādu atzīšanu nav saņēmušas.

“Šajā gadījumā psihoterapeits Viesturs Rudzītis ir pārkāpis morāles un ētikas standartus, kā arī LPB noteikumus. Līdz ar lēmumu atņemt sertifikātu LPB vēlas sabiedrību brīdināt, ka šim profesionālim uzticēties nav iespējams, jo Viestura Rudzīša kompetence neatbilst LPB kritērijiem, kā rezultātā tiek atņemts psihoterapeita sertifikāts,” skaidro biedrībā.

LPB piebilst, ka “šis gadījums kalpo kā aicinājums visai sabiedrībai rūpīgi sekot līdzi un izvērtēt tos psihoterapeitus, kuriem tiek uzticēta sava veselība, pievēršot uzmanību psihoterapeitu profesionālajai kvalifikācijai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ULDIS VIESTURS SPRUDZS Atbildēt

  DR.RUDZITIS IR VIENS NO ERUDITAKAJIEM ZINATNIEKEIM,PASVITROJU,ZINATNIEKIEM SAVAS DARBIBAS JOMAS UN LOTI DAUDZAS CITAS!PAZISTU VINU LOTI SEN,BET PA ISTAM NOVERTEJU,EJOT GADIEM!PATIESI JAAPRAUD TA SABIEDRIBA,KAS CIK IESPEJAMS ATRI CENSAS TIKT VALA NO SAVIEM GUDRAKAJIEM PRATIEM!

 2. Ka Jūsu bērnus jau gadu desmitiem čakarē TV Ļatvijā ar šausmenēm, vardarbību,ko sauc par multenēm, tad jums tas ir normāli. Nevajag liekuļot, jūsu ģimenēs vardarbību pret bērniem lietojiet paši, ieslēdzot TV pogu…Vispirms sāciet domāt par sevi, kas jūs katrs esiet un tikai tad par citiem…

 3. Rudzīša kolēģe Atbildēt

  Psihoterapeitu biedrības rīcība šobrīd tiešam ir vairāk kā nožēlojama. Rudzītis ir patiešam labs terapeits kas pelnījis vislielāko cieņu par savu darbu terapijā un par viņa grāmatām. Patiess kauns ka LPB izrādījusi šādu tumsonību un nekompetenci. Feministēm no šis biedrības pašam jāiet ilgā pašterapijā lai sasniegtu Rudzīša līmeni. Uzskatu ka sevi cienošiem psihoterapeitiem ir jānorobežojas no šis biedrības. biedrības mērķim jābūt savu biedru atbalstīšana un kopīgu problēmu risināšana nevis tādas bērnišķīgas raganu medības bailēs no neizglītotas sabiedrības nosodījuma.

 4. Tas ir stulbi!!! Rudzīt nekad nav devis gatavas atbildes, vienmēr ir licis saviem pacientiem domāt- aktīvi domāt, nevis saņemt gatavu recepti. Ir stulbi, ka pāris “štampveidīgo” terapeitu izdara ko tādu. Tiešām žēl, labu speciālistu esat izčakarējuši, tikai tāpēc ka viņš liek pašam pacentam domāt līdzi. Žēl….

 5. Tas jau nav nekāds brīnums jo valdē vienas vienīgas ***! **.

 6. Pašu pārmācīt, tad nerunās stulbības!

 7. Šķiet ka šim kungam ir trauma no bērnības. Vardarbība paša ģimenē? Ja viss ko viņš pasaka tik tiešām ir viņa galvā, tad izsaku līdzjūtību viņa ģimenei… marazms…

 8. Laikā, kad arvien vairāk tiek vērsta uzmanība PRET vardarbību ģimenē, “psihoterapeits” aicina uz pretējo. Kā tas jāsaprot?

 9. Tātad to tagad māca psihoterapeiti. Vai arī vecums nenāk viens? Žēl viņa sievas…

 10. Rudzīti arī varētu pārmācīt ar vardarbibu. Viņš sapratīs…

 11. Rudzīts aicināja uz diskusiju feministes, bet tās gāja vieglāko ceļu – noņēma sertifikātu. Gan jau Rudzīts izdomās kā naudu pelnīt – veiksmi viņam.

 12. Rietumi savā politkorektumā likvidē jebkādas diskusiju iespējas. It kā Rudzītis pats būtu savaas māsiņas sitis.

 13. he, tātad tomēr taisnība pasaulē, tb – psihoterapeitu biedrībā ir!…. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+