Stradiņa slimnīcas virsmāsa: Ļoti liela daļa māsu vairs nav gatavas strādāt tik smagi – viņām ir svarīgs privātais laiks 71

TV24 raidījumā “Dr.Apinis”, diskutējot par māsu profesiju un viņu skaitu Latvijas medicīnas iestādes, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Kardioloģijas centra virsmāsa Aļona Grāve komentēja, kādēļ tieši slimnīcās pietrūkst māsu.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Kur tad nonāk lielākā daļa māsu, beidzot koledžas? Ļoti liela daļa māsu, iegūstot šo diplomu, dodas strādāt uz ārvalstīm. Tas  nav noslēpums visiem – tieši atalgojuma dēļ. Otra daļa māsu pārkvalificējas par kosmetologiem – strādā skaistumkopšanā. Nu tad kaut kāda trešā daļa māsu nonāk slimnīcā,” zināja teikt Grāve.

Savukārt tās māsas, kuras nonāk darbavietā slimnīcā, esot profesionāli gatavas strādāt, jo viņas ir ieguvušas pamatzināšanas – akadēmisko izglītību. “Bet praktiskās iemaņas viņām ir ļoti vājā līmenī. Tad kolēģiem papildus ir jādomā un jāstrādā pie tā, kā tad mēs šīs māsas apmācām un kā mēs viņas varam integrēt slimnīcā,” sacīja PSKUS Kardioloģijas centra virsmāsa Grāve TV24 raidījumā “Dr.Apinis”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Grāve pastāstīja, ka māsas, nonākot darba vidē slimnīcā, neesot gatavas strādāt tik intensīvi. “Ļoti liela daļa māsu, arī jaunās māsas vairs nav gatavas strādāt tik smagi, kā tas bija tad, kad mēs sākām darīt un strādāt. Viņām tiešām ir ļoti svarīgs tas viņu privātais laiks, cik garas stundas ir jāstrādā. Līdz ar to viņas sevi nenoslogo, nepārslogo un ir daļa māsu, kas varbūt strādā nepilnu slodzi. Tā kā tur ir tāda kopēja šī nianse,” norādīja Grāve, stāstot par medicīnas māsu trūkumu slimnīcās.

Pilnu TV24 raidījumu “Dr.Apinis” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.