Veselam
Ārstēšana

Saziedo līdzekļus neauglības ārstēšanai septiņām ģimenēm 16

Foto Fotolia

Neauglības ārstēšanas atbalsta kampaņas “Labu darot” ietvaros 2017.gadā saziedoti 23 558,43 eur – par šiem līdzekļiem tiks sniegts atbalsts septiņām ģimenēm no dažādiem Latvijas novadiem, kas saņems pilnībā apmaksātas neauglības ārstēšanas procedūras, lai piepildītu savu sapni par ilgi gaidīto mazuli. Kampaņas idejas autore, veikalu tīkla ELVI komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “Esmu patiesi gandarīta, ka projekts “Labu darot” atkal varēs sniegt atbalstu vairākām Latvijas ģimenēm, lai piepildītu sapni par ļoti gribētu un gaidītu bērniņu. Gandrīz piecu gadu laikā, kopš darbojas šī sociālā atbalsta programma, mums visiem kopā ir izdevies palīdzēt vairāk kā 30 ģimenēm, ir piedzimuši 11 mazuļi un vēl 3 ģimenes šobrīd ir savu bērniņu gaidībās. Katrs šis bērns ir kā mazs brīnums, kas nebūtu radies, ja sabiedrība neatsauktos aicinājumam palīdzēt!”

Labdarības programma “Labu darot”, ko ar veikalu tīkla ELVI, klīnikas EGV un sadarbības partneru atbalstu īsteno biedrība “Taureņa efekts”, jau kopš 2013.gada maija vāc ziedojumus, lai sniegtu finansiālu atbalstu neauglības ārstēšanai. Šo gadu laikā kopā saziedoti 112 747,43 EUR. 2017. gadā ārstēšana ar ilgi gaidīto veiksmīgo grūtniecību noslēgusies trim pāriem.

“Klīnikas EGV” ārste Zane Vītiņa, kas labdarības projekta ietvaros strādā ar ģimenēm, stāsta: “Katra bērna ienākšana šai pasaulē patiesi ir brīnums, bet, ikdienā strādājot ar pāriem, kam ir problēmas ar bērniņa ieņemšanu, esmu pārliecinājusies – šķiet, tieši tās ģimenes, kam ir nepieciešams atbalsts mazuļa sagaidīšanai, šo brīnumu novērtē visvairāk. Bērniņi, kuru radīšanai nepieciešama medicīniska palīdzība, dzimst mīlošiem un ļoti motivētiem vecākiem, kas savu mazuļu labā ir gatavi darīt ļoti daudz. Labdarības kampaņa “Labu darot!” ar sabiedrības atbalstu ir piepildījusi daudzu pāru cerības auklēt savas atvasītes, un esmu patiesi gandarīta, ka profesionāli varu būt līdzās ģimenēm, kam tas tik ļoti nepieciešams. Neauglības ārstēšana un tās ietvaros veiktās medicīniskās manipulācijas vēl arvien ir apvītas ar daudziem mītiem un stereotipiem, tāpēc ir svarīgi, ka šī projekta ietvaros mēs varam ne vien sniegt reālu palīdzību saviem līdzcilvēkiem, bet arī pievērst sabiedrības uzmanību reproduktīvajai veselībai un pastiprināti skaidrot gan abu dzimumu neauglības problēmas, gan sniegt detalizētu informāciju, mainot nevajadzīgus stereotipus par medicīnisko apaugļošanu.”

SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine par šo labdarības projektu stāsta: “Ziedojumu vākšanas iniciatīvu “Labu darot” nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI aizsāka pirms gandrīz pieciem gadiem, jo ir skaidrs – lai arī kādi būtu mūsu valsts ekonomiskie rādītāji un izaugsmes potenciāls, tam būs jēga vienīgi tad, ja Latvijā dzīvos laimīgas ģimenes un dzims mīlēti un gaidīti mazuļi. Es ticu, ka mazuļi, kas nākuši šajā pasaulē, pateicoties šai neauglības ārstēšanas programmai, ir apliecinājums tam, ka katra bērna piedzimšana ir svarīga ne vien viņa vecākiem, tuviniekiem un ģimenes locekļiem, bet arī mūsu valstij kopumā! Es ticu, ka pavisam drīz projekta “Labu darot” mazuļu pulkam pievienosies arī to ģimeņu atvasītes, kam ārstēšana tiks nodrošināta par 2017.gadā saziedotajiem līdzekļiem.”

Neauglības ārstēšanas kampaņu īsteno sabiedriska labuma organizācija “Taureņa efekts” sadarbībā ar nacionālo mazumtirdzniecības tīklu ELVI un “Klīniku EGV”. To atbalsta A/S “Veselības centru apvienība”, veikali “ALKOUTLET DZĒRIENI&VĪNI”, bērnu preču veikals “MUKI.lv”, degvielas uzpildes staciju tīkls A/S “VIRŠI-A”, lietotu preču mazumtirgotājs „KRISTĪNE-RR”, “Mēness Aptiekas” un “Centrālā Laboratorija” ar filiālēm visā Latvijā. Papildu informācija par kampaņu atrodama mājaslapā: www.labudarot.lv.

LA.lv