×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

VM šogad zālēm prasīs papildu 4,2 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole.

Veselības ministrija (VM) no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” šogad medikamentiem papildus prasīs 4,2 miljonus eiro, tostarp, lai ieviestu jaunu terapiju C hepatīta pacientu ārstēšanā, otrdien Saeimas deputātus informēja VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole.

Viņa stāstīja, ka Finanšu ministrijai tiks prasīti 664 000 eiro, lai palielinātu kompensācijas apmēru zālēm C hepatīta slimniekiem no 75% uz 90%, kā arī lai 125 pacientus sāktu ārstēt ar jaunām zālēm, ko valsts pašlaik neapmaksā – tam nepieciešami – 3,2 miljoni eiro. Trīs mēnešu ārstēšanās kurss izmaksā ap 30 000 eiro. Pie 90% kompensācijas valsts mēnesī apmaksātu 9 500 eiro, bet pacientiem būtu jāpiemaksā – ap 1000 eiro.

Papildus finansējums prasīts arī HIV/AIDS slimnieku ārstēšanai. HIV/AIDS rādītāji esot tādi, ka starptautiskās misijas braucot un norādot, ka būsim epidemioloģiski nedroša valsts, jo AIDS stadijas rādītāji esot augsti, kas liecinot par novēlotu ārstēšanu.

Kopējais pieprasījums no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” veidos 4,6 miljonus eiro.

Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāti otrdien uzsvēra, ka ministrijai būs jāpalielina bāzes finansējums 2016.gadā, lai šīs uzsāktās lietas, ja tam piešķirs finansējumu, turpinātu un ārstēšana neapstātos.

“Arī mēs esam ļoti nobažījušies par nākamo gadu, budžeta veidošana tikai sākas. Šajā brīdī nekas optimistisks nerādās. Mēs ļoti ceram arī uz Saeimas atbalstu, lai uzsāktās lietas varētu turpināt,” komentēja VM pārstāve.

Saeimas apakškomisijas sēdē izskanēja kritika, ka uz sēdi nav ieradies veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), novēroja aģentūra BNS.

Jau ziņots, ka biedrība, kas pārstāv C heptatīta pacientus, jau ilgstoši cenšas panākt lielāku kompensācijas apmēru zālēm, taču līdz šim tas nav izdevies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+