×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

VM: veselības apdrošināšanu valsts iestādēs – tikai pēc profilaktiskās apskates (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs jau šogad sola panākt valdības atbalstu lēmumam, ka veselības apdrošināšanu valsts iestāžu darbiniekiem varēs veikt tikai pēc tam, kad darbinieki būs izgājuši profilaktisko apskati.

Viņa ierosinājuma mērķis ir slimības atklāt laicīgi.

“Valstī ir kapitālsabiedrības, ministrijas, valsts uzņēmumi, un valsts savus darbiniekus apdrošina. Es lūgšu un panākšu tādu valdības lēmumu, ka šāda apdrošināšana ir iespējama tikai tad, kad ir veikta apdrošināmo darbinieku profilaktiskā apskate. Nolūks ir atklāt slimības agrīnā stadijā. Tādā veidā tiks ekonomēta nauda veselības aprūpes budžetā,” otrdien paziņoja ministrs.

Belēvičs otrdien tikās ar mediķu arodbiedrību, norādot, ka šādi ietaupītā nauda tiks arī mediķu labākam atalgojumam.

“Es vēl šogad ierosināšu un centīšos to dabūt caur Ministru kabinetam,” viņš uzsvēra.

Jau ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) otrdien pulcējusies, lai lemtu, ko darīt, jo arodbiedrība nepiekrīt plānotajam finansējuma apmēram nākamgad, kas, viņuprāt, ir pārāk mazs. Uz sēdi ieradušies 37 mediķu arodbiedrības padomes pārstāvji.

Padome nolēma uzdot LVSADA arodorganizācijām izstrādāt priekšlikumus iespējamām protesta akcijām gadījumā, ja veselības aprūpes budžetu 2015.gadam Saeima pieņems bez būtiskiem uzlabojumiem. Lēmums par tālāko rīcību tiks pieņemts nākamā gada 20.janvārī ārkārtas sēdē.

Pašlaik budžeta projektā veselības nozarei atvēlēti 773 miljoni eiro, kas ir 3,05% no IKP. Saeimas balsojums par budžeta projektu otrajā lasījumā notiks trešdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jānis J. Dimants., M.D. Atbildēt

    Attiecībā par veselības apdrošināšanu sasaistīt ar bāzes jeb pamatprofilakses apskati ir jau solis pareizā virzienā uz obligāto valsts veselības apdrošināšanu ko bija ieteikusi iepriekšējā Veselības minisgtre Dr. Ingrīda Circene. Jācer, ka viņas ieteikums nepaliks bez atsaucības.

Draugiem Facebook Twitter Google+