“Swedbank” projektā digitālās prasmes Latvijas uzņēmēju un sociālo tīklu, kā arī bankas ekspertu vadībā apgūs Margarita Muntaga no Ķekavas, Reinis Lācis no Pārgaujas novada, Dace Zaharova no Cēsīm, Reinis Rudzītis un Margit Dravniece no Rīgas, Aivita Heniņa no Lielvārdes, Solvita Zarupska no Ventspils un Ilze Vainovska no Liepājas.
“Swedbank” projektā digitālās prasmes Latvijas uzņēmēju un sociālo tīklu, kā arī bankas ekspertu vadībā apgūs Margarita Muntaga no Ķekavas, Reinis Lācis no Pārgaujas novada, Dace Zaharova no Cēsīm, Reinis Rudzītis un Margit Dravniece no Rīgas, Aivita Heniņa no Lielvārdes, Solvita Zarupska no Ventspils un Ilze Vainovska no Liepājas.
Publicitātes foto

Astoņus amatniekus īpaši apmācīs darbam interneta vidē 0

Noslēdzoties konkursam dalībai AS “Swedbank” projektā “Meistars 21. gadsimtā” šonedēļ izraudzīti astoņi tautas amatu meistari no Ķekavas, Pārgaujas, Cēsīm, Lielvārdes, Ventspils, Liepājas un Rīgas, portālu laukos.lv informēja “Swedbank” pārstāve Krisīne Jakubovska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Turpmākos trīs mēnešus meistari mācīsies nepieciešamās prasmes savas konkurētspējas celšanai digitālajā vidē. Lai praktiskās nodarbībās apgūtu saziņai un savu izstrādājumu veiksmīgai pārdošanai nepieciešamās digitālās iemaņas, projektam kopumā bija pieteikušies 110 sava aroda pratēji – no smalku rokdarbu darinātājiem līdz metālkalējiem.

“Jāatzīst, esam patīkami pārsteigti par amatnieku lielo interesi un atsaucību! 110 meistari, kuri ir gatavi ieguldīt savu laiku, pūles un enerģiju, lai atkal mācītos, nav maz! Tas žūrijas locekļiem, izraugoties projekta dalībniekus, meta pamatīgu izaicinājumu, savukārt pašiem dalībniekiem uzstāda ļoti augstu motivācijas latiņu,” atzina :Swedbank” Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sīvo konkurenci izturējuši un turpmāk digitālās prasmes Latvijas uzņēmēju un sociālo tīklu, kā arī bankas ekspertu vadībā apgūs Margarita Muntaga no Ķekavas, Reinis Lācis no Pārgaujas novada, Dace Zaharova no Cēsīm, Reinis Rudzītis un Margit Dravniece no Rīgas, Aivita Heniņa no Lielvārdes, Solvita Zarupska no Ventspils un Ilze Vainovska no Liepājas.

Rokdarbniece Margarita Muntaga ir no Ķekavas, ar rokdarbiem sākusi nodarboties atpūtai un relaksācijai. Pēdējos divus gadus hobijs jau izvērties nelielā biznesā, tomēr vainagu, rotu, auskaru, jostu un citu smalko rokdarbu darināšanu Margarita vēl aizvien sauc par savu sirdslietu.

Reinis Lācis no Pārgaujas novada ikdienā strādā ar koku un darina paplātes ēdiena pasniegšanai, kā arī citus koka traukus. Pēdējā laikā sācis saņemt arī restorānu profesionāļu specpasūtījumus.

Dace Zaharova no Cēsīm strādā tekstildarbus un izšuj. Viņa gatavo smalkas izšūtas rotas lietas, greznas somiņas, kaklarotas – visu, kas piestāv sievišķībai. Jaunākā aizraušanās Dacei ir baltu galdautu darināšana. Ar simtiem dūrienu, es simtiem svētkus radu – šāds ir Daces Zaharovas moto.

Reinis Rudzītis no Rīgas izgatavo zirglietas un citus ādas izstrādājumus, kas ir noderīgi ikvienam, kas nodarbojas ar jāšanas sportu vai aizraujas ar zirgkopību.

Aivita Heniņa no Lielvārdes pārstāv zīmolu „Latvietes pūrs” un izgatavo tautas tērpus, palīdzot cilvēkiem tikt pie kārotā tautastērpa, sākot no klienta vēlmju noskaidrošanas, līdz pat gatava tautastērpa sakomplektēšanai.

Projektā piedalās arī igauniete Margit Dravniece no Rīgas – viņa strādā ar tekstilu – šuj un ada apģērbus, izmantojot etnogrāfiskos, ka arī dabas elementus. Margit ir amatniece ar 45 gadu pieredzi, viņai ir salons Rīgā, un savu produkciju piedāvā apģērba dizaina uzņēmumiem arī Japānā un Francijā.

Reklāma
Reklāma

Rokdarbiece Solvita Zarupska no Ventspils nodarbojas ar adīšanu un pērļotu mauču izgatavošanu. Īpašu uzmanību velta latviešu tautas rakstu saglabāšanai un tālāk nodošanai – tos viņa ieada zeķēs, cimdos un vestēs.

Liepājniece Ilze Vainovska strādā ar Liepājas jūrmalā atrastu dzintaru. Viņa izgatavo neapstrādāta dzintara rotas, dzintaru iemezglojot un veidojot no tā aksesuārus un rotaslietas. Ilze pati to sauc par dzintaru savaldzināšanu.

Ar “Swedbank” kā Dziesmu un deju svētku lieldrauga atbalstu projektā “Meistars 21. gadsimtā” astoņi tautas amatu meistari trīs mēnešus lekcijās un praktiskās nodarbībās pie digitālās prasmes apguvušiem, veiksmīgiem Latvijas uzņēmējiem, sava aroda meistariem un sociālo tīklu un bankas ekspertiem apgūs saziņai un pārdošanai nepieciešamās digitālās prasmes. Iedvesmojošie lektori stāstīs, kā padarīt darbus redzamus pēc iespējas plašākam pircēju lokam internetā un izcelt tos uz konkurentu fona, kā komunicēt ar pircējiem digitālajā vidē, kā izveidot savu internetveikalu mājaslapā un kā lietot mobilos norēķinu termināļus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.