“Dzīvojam ārzemēs, neesam vairs deklarēti Latvijā.” Vai un kā šādi cilvēki var izmantot medicīnas pakalpojumus Latvijā? 88
Linda Tunte

Foto – Timurs Subhankulovs

Diemžēl daudzi latvieši ir devušies un joprojām dodas dzīvot ārvalstīs, tomēr ir lietas, kas viņiem šķiet lieliskas Latvijā, to dēļ viņi laiku pa laikam šeit atgriežas. Kādam tā ir daba, kādam tuvinieki, atmiņas, bet vēl kāds šeit labprāt izmanto medicīnas pakalpojumus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Saņēmām e-pastā Ineses jautājumu. Viņa jau 2 gadus dzīvo ārvalstīs, taču nezinot, kam jautāt padomu.

Ineses stāsts ir šāds: “varbūt jūsu redakcijai būtu iespēja noskaidrot. Mēs jau 2 gadus dzīvojam ārzemēs, tātad neesam vairs deklarēti Latvijā. Sistēmā jau sen ir deklarēta pašreizējā dzīves vieta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā neesam apmierināti ar vietējo medicīnu, ir plānots atbraukt uz Latviju – viesošanās laikā veikt pilnu medicīnisku pārbaudi (nodot pilnu asins ainu, iespējams, veikt pāris USG un tamlīdzīgi).

Protams, esam gatavi to visu darīt par samaksu, ceram, ka varēsim to izdarīt īsā laikā. Jautājums: vai ir tādas oficiālas iespējas par maksu nedeklarētam pilsonim tikt pie jebkura ģimenes ārsta, lai viņš izraksta nepieciešamos nosūtījumus?”

LA.LV sazinājās ar Veselības ministriju, kur saņēmām arī skaidrojumu.

Veselības ministrija informē, ka sievietei jāvēršas pie privātajiem veselības aprūpes pakalpojuma sniedzējiem – gan laboratorijās, gan medicīnas centros, kur pakalpojumus var saņemt saskaņā ar norādīto cenrādi. Pakalpojuma sniedzēju mājas lapās ir visa informācija un arī kontakti, kā sazināties – var rakstīt vai zvanīt.

Tajā skaitā medicīnas centros ir iespēja par maksu aiziet pie ārsta-speciālista (arī ģimenes ārsta), ja ir nepieciešama konsultācija par to, kādus izmeklējumus veikt.

Par privāto veselības aprūpi sīkāk jāinteresējas pie pakalpojumu sniedzējiem.

Savukārt par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un kādām iedzīvotāju grupām tie nodrošināti, var iepazīties Nacionāla veselības dienestā (NVD). Nosūtījumus uz valsts apmaksātajiem izmeklējumiem var izrakstīt speciālisti, kuri ir līgumattiecībās ar NVD.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.