Pablo Eskobaras murālis Medlinā, Kolumbijā
Pablo Eskobaras murālis Medlinā, Kolumbijā
Foto. Scamnpix/Raul ARBOLEDA / AFP

ES liedz reģistrēt bēdīgi slavenā narkobarona Pablo Eskobara vārdu kā preču zīmi 2

Bēdīgi slavenā Kolumbijas narkobarona Pablo Eskobara vārds nav reģistrējams kā preču zīme izmantošanai preču vai pakalpojumu tirdzniecībai Eiropas Savienībā (ES), tā trešdien lēma ES Vispārējā tiesa.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Tiesa savā lēmumā norāda, ka šis vārds ir saistīts ar narkotiku kontrabandu, noziegumiem un cilvēku ciešanām, un to nedrīkst aizsargāt ar intelektuālā īpašuma tiesību aktiem.

Puertoriko bāzēts uzņēmums “Escobar” vēlējās reģistrēt terminu “Pablo Eskobars” kā preču zīmi ES Intelektuālā īpašuma birojā, lai to varētu izmantot dažādām precēm un pakalpojumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Birojs šo pieteikumu noraidīja, pamatojoties uz to, ka tas būtu pretrunā ar sabiedrisko morāli.

Eskobars, kurš nomira 1993.gadā, tiek uzskatīts par Kolumbijas nežēlīgāko narkobaronu. Viņš izveidoja Medeljinas karteli, nopelnīja miljardiem dolāru no kokaīna kontrabandas uz ASV un tiek vainots tūkstošiem cilvēku nāvē.

“Escobar” ES tiesā iesniedza sūdzību, taču nu šajā tiesas prāvā uzņēmums zaudējis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.