Iedzīvotāji jautā: Kāpēc vispār Latvijā joprojām ir Krievijas vēstniecība? Atbild policijas priekšnieks 88

Kamdēļ divus gadus pēc Krievijas fašistiskā iebrukuma Ukrainā, kur Krievija mēģina iznīcināt Ukrainas valsti un tautu, joprojām Latvijas Republikā, galvaspilsētā, atrodas Krievijas vēstniecība? Šādu jautājumu Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam uzdeva kāds TV24 raidījum “Uz līnijas” skatītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

“Šis jautājums vairāk ir ārlietu struktūrām. Policijas priekšnieks nav tā amatpersona, kas pieņem šādus lēmumus par vēstniecībām, bet varu teikt, ka ir jau sperti nopietni soļi – ir aizvērtas konsulārās pārstāvniecības Liepājā un Daugavpilī, tur vairs Krievijas prezidenta vēlēšanas netiek organizētas – tās notika tikai vēstniecībā,” skaidro Ruks.

Jautājums nav tik vienkāršs, piemēram, Latvijas Republikas vēstniecība Maskavā joprojām darbojas, arī policijas darbinieki tur strādā uz vietas – sargā mūsu diplomātus. Acīmredzot, kā saka Ruks, diplomātiskajās interesēs ir svarīgi šo vēstniecību tur mums saglabāt, tāpat joprojām tur ir arī mūsu pilsoņi, kuriem varētu vajadzēt palīdzību. Tā ir visām Rietumvalstīm arī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus Ruks grib uzsvērt, ka šāds radikāls solis juridiski un teorētiski ir iespējams, taču tas nav Valsts policijas priekšnieka jautājums.

Par to, kāpēc mūsu policisti sargā Krievijas vēstniecību, Ruks skaidro, ka tas ir paritātes princips. “Arī Krievijā viņu vietējie drošības orgāni sargā un neļauj vērsties pret mūsu diplomātisko pārstāvniecību, vēstniecību Maskavā. Mēs šeit nepieļaujam nekārtības, un viņi tur arī ne – tas ir diplomātiskais kur, tā ir tā paritāte.”

Ir jāsaprot, ka kādas valsts vēstniecība ir būtībā gabaliņš svešas zemes mūsu valstī, gabaliņš, kur mūsu cilvēki svešā valstī var paglābties, ja nepieciešams, – tā ir iekārtota starptautiskā sistēma, skaidro Ruks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.