Foto – Anda Krauze

Kalviņš skaidro, vai Latvijā būtu iespējama Covid-19 pacientu ārstēšanai nepieciešamo medikamentu ražošana 12

“Zāļu izstrādes process ir stipri ilgāks nekā vakcīnu izstrāde, protams, sagaidīt, ka jaunās zāles rīt būs uz galda, šodien nevar. Tas, ko es gribētu rosināt mūsu valdību- mēģināt atrast risinājumus, lai arī Latvijā mēs varētu ražot zāles, kādas šobrīd iepērkam, lai palīdzētu tiem, kuri sasirguši ar Covid-19,” komentējot iespējamo medikamentu pret Covid-19 ražošanu, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība”  norāda Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Lai palīdzētu Covid-19 pacientiem šobrīd tiek pielietots tāds medikaments kā “Remdesivir” un daži citi preparāti, norāda I. Kalviņš.

“Tur droši vien vajadzētu arī valsts atbalstu, tādas farmācijas kompānijas kā “Grindex” un “Olainfarm” noteikti ir spējīgas sākt tās ražot,” uzsver LZA prezidents.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Šobrīd “Remdesivir” zāļu kurss vienam pacientam maksā pāri par 2000 eiro. Protams, ja tās zāles ražotu Latvijā, tie varētu būt stipri mazāki izdevumi. Varbūt tiešām var nopirkt licenci, kas atļautu mums pašiem to darīt. Latvijas zinātnieki ir spējīgi ļoti ātri šādus procesus novest līdz rūpnieciskai ražošanai,” uzsver I. Kalviņš.

“Mums ir izcili tehnologi un zinātnieki, mums nav problēmas apgūt jebkuras ķīmiskas zāļu vielas ražošanu Latvijā,” raidījumā stāsta LZA prezidents.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.