Portāla Veselam.lv redaktore Linda Rozenbaha. Foto – Natālija Petruhina, www.nata-photo.com

Ko darīt, ja iekož čūska vai sievasmāte? Atklājam jaunu veselības un psiholoģijas portālu Veselam.lv 0

Portāls Veselam.lv – veselumam

Laipni aicināti jaunajā izdevniecības “Lauku Avīze” portālā Veselam.lv! Šis ir saturiski bagāts, daudzpusīgs portāls par veselību, fizisko un emocionālo. Es pat teiktu – veselumu – , jo tikai ķermeņa un dvēseles saskaņa, laime attiecībās un seksuālajā dzīvē, iekšējs līdzsvars, veido pa īstam veselu cilvēku. Tāpēc virsraksts “Ko darīt, ja iekož čūska vai sievasmāte?” man likās tieši laikā – jo portālā Veselam.lv jūs variet atrast uzticamas atbildes gan par veselību, gan psiholoģiskām situācijām. Mani sauc Linda Rozenbaha, un esmu portāla Veselam.lv redaktore.

LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 97
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 134
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 145
22 stundas
Lasīt citas ziņas

Portālā Veselam.lv cilvēkam ir iespēja palūkoties uz kādu dzīves problēmu vai izaicinājumu no vairākiem skatpunktiem. Piemēram, ja piemeklējusi kāda slimība, šeit var atrast risinājumus gan no tradicionālās, gan netradicionālās medicīnas vai dziedniecības – katrs šeit var atrast savam dzīves skatījumam piemērotāko.

TOP 3 virzieni jeb spēka vaļi portālam ir reālu cilvēku stāsti, skaidrojoši raksti un padomi no uzticamiem ārstiem, uztura un citiem speciālistiem, psihologiem un psihoterapeitiem, netradicionālās medicīnas un dziedniecības ieteikumi. Mēs rakstām par reāliem cilvēkiem – portālā Veselam.lv var atrast daudz iedvesmojošu spēka stāstu par to, kā cilvēki nav padevušies dzīves izaicinājumu ceļā! Portālā Veselam.lv būtisks ir arī psiholoģijas virziens – attiecības pārī, pikantie stāsti, attiecības ar bērniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sadaļā “Ārstēšana” esam īpaši aktualizējuši tēmas par slimībām, kuru dēļ cilvēki Latvijā visbiežāk mirst – pirmo vietu šajā ziņā ieņem sirds un asinsvadu slimības, otro – vēzis. Trešajā vietā ir ārēji apstākļi, starp kuriem biežākais nāves iemesls diemžēl ir apzināta šķiršanās no dzīves – pašnāvība. Tāpēc akcentējam tēmas “stress un depresija”, kas ir suicīda riska faktori.

Tomēr vēl labāk ir līdz slimībām nenonākt, vai ne? Tāpēc Veselam.lv var bagātīgi lasīt par veselīgu uzturu un augu izmantošanu veselībai, smelties idejas vingrojumos un uzzināt par jauniem sporta veidiem. Te rodami attiecību un psiholoģijas raksti, pikantie piedzīvoji, ceļvedis attiecībās ar bērniem, ieteikumi iekšējai izaugsmei un krīžu pārvarēšanai, psihohigiēnu, mākslu dzīvot gudri – veselīgi, piepildīti, laimīgi.

Portāla Veselam.lv daudzpusīgo informāciju nodrošina profesionālu žurnālistu komanda no žurnāla “36,6°C”, laikraksta “Latvijas Avīze”, žurnāla “Praktiskais Latvietis”, portāliem Veselam.lv un LA.lv.

Ko lasīsim šomēnes? Spēka stāsti un intervijas ar mediķiem

Ko varēs lasīt drīzumā? Jau jūlija sākumā portālā Veselam.lv varēs lasīt interviju ar Aleksandru Kaličavu, par kuru plašāka sabiedrība uzzināja pagājušās vasaras beigās – jauns vīrietis, braucot ar riteni, avārijā zaudēja kāju un vāca naudu modernai kājas protēzei. Tā ātri tika saziedota. Viņš ir iedvesmojoša personība, kas nepadodas un jau atsācis lidot ar paraplānu un pat piedalījies velomaratonā, neskatoties uz kājas protēzi. Kā viņam klājas teju gadu pēc avārijas?

Intervijās iepazīstinām ar mediķiem un ārstiem. Jau šodien portālā lasāma intervija ar gados jauno, tomēr sevi jau pierādījušo uztura speciālisti Lizeti Pugu (bijušo Mālderi), kura nesen apprecējusies, bet savam vīram savulaik palīdzējusi novājēt par septiņiem kilogramiem, ļaujot ēst pat čipsus!

Padomi, skaidrojoši raksti

Sniegsim ārstu, psihologu, uztura un citu speciālistu speciālistu skaidrojumu par veselīgu uzturu, dzīvesveidu, simptomiem, slimību un to ārstēšanu. Piemēram, jūlijā rakstīsim, kāda var būt dzīve pēc insulta, kā tajā var palīdzēt un atbalstīt tuvinieki. Bet humorists Jānis Skutelis jau rāda jautrus vingrojumus, kas nostiprina muskulatūru.

Netradicionāli

Savukārt kategorijā “Netradicionāli” jūlijā pazīstamais latviešu dziednieks Oskars Peipiņš ieteiks, kā būt garlaicīgiem slimībām. Citā rakstā uzzināsim, kādus ārstnieciskos augus vākt jūlijā. Jau šobrīd no farmācijas doktores Vijas Eniņas var uzzināt, kam noder papardes.

Jautājiet un rakstiet!

Aicinām jūs sūtīt savus interesējošos jautājumus par veselību, fizisko un emocionālo. Mēs meklēsim atbildes! Ja jums ir atveseļošanās vai dzīves līkloču stāsts, kurā vēlaties dalīties – rakstiet: linda.rozenbaha@la.lv

Par Veselam.lv redaktori

Es, portāla Veselam.lv redaktore, esmu žurnāliste, redaktore, grāmatas “Gaidības un radības ar prieku autore”, dūla*. Žurnālistikā esmu 18 gadus. Pēdējos piecus biju portāla LA.lv Veselības un Sievietes tēmu redaktore. Esmu rakstījusi dažādiem žurnāliem, līdz pirms 16 gadiem sāka strādāt AS “Lauku Avīze” izdevumos. Smejos, ka mūsdienās ir netipiski tik ilgi strādāt vienā uzņēmumā, taču man šis laiks bijis bagāts. Esmu sevi izmēģinājusi dažādās jomās: žurnālistikā un redaktora darbā, tēmas bijušas daudzveidīgas – sākotnēji rakstīju par praktiskām lietām, sociālām tēmām, veselību, tad vadīju izglītības ielikumu, pa vidu dzima trīs bērni, un katru reizi, atgriežoties darbā, gaidīja kaut kas jauns un interesants. Pēc pēdējās atvases nākšanas pasaulē pirms pieciem gadiem mani uzaicināja darboties man līdz tam jaunā vidē – interneta portālā. Man vienmēr bijis svarīgi, ka caur manis rakstīto vārdu pasaulē kaut kas mainās. Kaut mazliet! Varbūt domāšanā, varbūt cilvēks sper kādu soli… Redaktora darbs vairāk ir komandas darbs, un komanda mums ir spēcīga.

Mazu bērnu vecākiem esmu zināma kā grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore un dūla. Grāmata ir mans mīlestības darbs. Gadu pēc pirmā bērna manī “ierunājās žurnālists” – es gribēju visai pasaulei nodot tās zināšanas, kuras biju guvusi pie savas vecmātes Dinas Ceples. Toreiz vēl ļoti maz runāja par dabiskām dzemdībām, spēju atraisīt sevī instinktus, iekšēju spēku un paļaušanos, ka tu pati esi tā, kas spēj dzemdēt. Šobrīd jau ir ļoti daudz jauno vecāku, kas ir iedvesmojušies no grāmatas un daudz vairāk laimīgāku ģimeņu, jo dzīve sākas no piedzimšanas stāsta, un tam jāgatavojas rūpīgi, ar mīlestību, gudri – ar prātu un sirdsgudri.

Viena no manām lielajām aizrautībām ir “dūlošana”, kā es to saucu. Visvairāk šobrīd dūloju pirtīžās – pēcdzemdību rituālā, kur mamma gūst daudz iekšējā spēka un fiziskās atjaunotnes, un bērniņš caur to kļūst mierīgāks. Jebkurā norisē mani aizrauj dvēseliska satikšanās. Pirtīžās mēs gan runājam, gan es ķermeniski aprūpēju māmiņu – masēju, maigi izperu, izglāstu, dziedu. Bieži vien notiek ļoti dziļas sarunas, bet kādreiz – kopīga klusēšana, kuras laikā notiek ļoti daudz kas. Reizēm var pat ķermeniski just, kā vibrē gaiss, kā notiek iekšējā pārveide sievietē. Dzīvesdraugiem “atdodu” viņas mirdzošām acīm, vīrieši to novērtē.

Es vadu arī seminārus par gatavošanos radībām un esmu iedzīvinājusi tradīciju Latvijā – dalīties dzemdību stāstos. Stāstos ir spēks. Gaišie, spēkpilnie stāsti iedvesmo un nomierina sievietes. Agrāk tā bija ierasta prakse, ka sievietes vakarēja, strādāja kādus rokdarbus un dalījās pieredzē. Mēs kopīgi nododam viens otram savu spēcinošo pieredzi!

Mani aizrauj būšana dabā. Pati arī sienu slotiņas gan pirtīžām, gan pašiem pirts iešanai. Arī jaunajā portālā ir speciāla sadaļa pirts iepazīšanai. Man patīk tā sajūta mežā un pļavā, kad it kā ienirsti dabā, aizraujies ar lasīšanu, domas mēdz aizpeldēt un rasties tāds meditatīvs stāvoklis, to es baudu! Man patīk doties mežā arī ar vīru, liekas, ka caur kopā darbošanos viņš ir man tuvāks. Bet bieži brienu pa laukiem viena pati. Mežs ir mana stihija!

Vēl mani aizrauj apgūt jauno. Piemēram, pagājušajā gadā apguvu eksotisku lomi-lomi masāžu, savukārt rudenī Igaunijā pie ārstes no Ukrainas iemācījos, kā veikt pēcdzemdību ietīšanās rituālu. Akadēmiski man ir augstākā izglītība komunikāciju zinātnēs, esmu beigusi trīs gadus ilgos dūlu kursus, kā arī divarpus gadus esmu veltījusi arī psihoterapijas un psiholoģijas studijām, taču tajā šobrīd esmu ielikusi daudzpunkti.

Mani aizrauj ceļojumi sevī – pieredze dažādās sevis iepazīšanās grupās, īpaši kur izmanto psiholoģiski ķermeniskās metodes, meditācijas, Austrumu metodes līdzsvarotībai – tas ir man! Piemēram, trīs stundu nodarbībā, kur bija jāļaujas gan pašai tikt vestai aizvērtām acīm, gan vadīt otru, par sevi uzzināju tik daudz! – kādas ir manas dabiskās reakcijas, bailes un pārdrošība, spītība – uh!

Aizraujos arī ar Austrumu metodēm, jo tās palīdz man līdzsvaroties un būt veselai. Piemēram, virzu cauri ķermenim noteiktā trajektorijā siltumu un pēc tam vēsumu, elpoju caur orgāniem – tas brīnišķīgi palīdz. Jūnija sākumā izgāju dziļāku šādu pašattīstības grupu, un tā iekšējās mīlestības sajūta, kas ir pašā, ir neatkārtojama!

SAISTĪTIE RAKSTI

Vēl man patīk pavadīt laiku ar ģimeni. Mēs gan esam skaļi – tāda kā itāļu ģimenīte, brīžiem katrs grib pierādīt sevi un savas vajadzības skaļāk (un tagad man vajag “lēnām paelpot caur orgāniem” – es smejos). Vasarās vairāku gadu garumā ir tradīcija izbraukt visiem ar teltīm pa Latviju, pagājušajā vasarā gan bijām ar auto uz Vāciju. Tās atmiņas bērniem visspilgtāk paliks piemiņā – kopīgi pavadītais laiks. Šo sajūtu arī vēlos nodot, tāpēc portālā ir speciāla sadaļa “Bērni”, kur var vairāk uzzināt, kā veidot attiecības ar bērniem, kā rūpēties par viņu veselību.

Lasiet un esiet veseli!

*Dūla – speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona sievietei un ģimenei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā. Palīdz informatīvi, psiholoģiski un fiziski.

Linda Rozenbaha, portāla Veselam.lv redaktore

Rakstiet: linda.rozenbaha@la.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Ārste skaidro var vai nevar vakcinēties, ja ir dažādas veselības problēmas 27
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lai iekļūtu ārstniecības iestādē, ikvienam būs jāveic Covid-19 “ātrais tests”. Cik ilgi būs šāda kārtība? 54
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Vai vakcīna ietekmē vēža šūnas? Skaidro Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja 16
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Kā uzturēt savu seksuālo veselību labā formā un pārliecināties, vai intīmajā sfērā viss “strādā kā pulkstenis”? 6
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 97
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 134
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 145
22 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Jauns spēlētājs fiktīvās deklarēšanās spēlītei. Nākamgad augs nodoklis 38
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 172
6 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 5
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Uncategorized
Helmuts Bēķis: Prostatas vēža politika Latvijā – sagaidīt metastāzes un tad sākt ārstēšanu 8
2 dienas
LA
LA
Veselam
Ārsts skaidro, kas notiek ar imunitāti pēc 180 dienām, pacientam izslimojot Covid-19 93
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, iedzīvotājiem pieaug arī bezcerības un bezspēcības sajūtas 96
3 dienas
LE
LETA
Veselam
Aptaujā noskaidrots, cik liela daļa cilvēku veic Covid-19 testu, sajūtot saaukstēšanās simptomus 38
4 dienas
LE
LETA
Veselam
70% Latvijas iedzīvotāju organismā trūkst nozīmīgs elements, atklāj SPKC 125
4 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Ziema un rudens ir pārbaudījums mūsu imūnsistēmai. Kādus vitamīnus izvēlēties gada aukstajiem mēnešiem? 8
5 dienas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Latvijai nav lielas izvēles, kā tikai vakcinētajiem atcelt “lokdaunu” paredzētajā datumā 22
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Ministru prezidents pastāsta, kad varētu lemt par iespējamu Pavļuta demisijas pieprasīšanu 41
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd daudzi draugi vairs nav draugi.” Vārpiņš par pandēmijas ieguvumiem un zaudējumiem 44
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 97
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Morozovs: Ir jāapvienojas un jāaizmirst par etniskiem jautājumiem. Slimība nevienu nešķiro pēc valodas 37
3 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 55
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mājās atrasti valsts noslēpumu saturoši materiāli: bijušo SAB darbinieku Sparānu un viņa sievu apsūdz par spiegošanu 7
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Tirgotāju asociācija: Valdība mūs soda, ka pie mums strādā nevakcinēti cilvēki
29 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Jaunā paaudze aug stulba.” Zaržeckis skaidro, kāpēc aizslēgt skolas ir liela kļūda 62
11 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Dārznieces padoms: kā “pārziemināt” garšaugus
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Estrādes mūzikas zvaigzne Žoržs Siksna ar sievu iepazinies, kad viņai bija 16 gadi 13
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ralfs Nemiro: Enerģētikā jebkurš lēmums ietekmē mūsu nākotni turpmākos 15 gadus 8
7 stundas
LL
Lilija Limane
Stāsti
No spalvas pie revolvera: aizkaitināts redaktors šauj uz savu amata brāli 2
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Valdība ir nelokāma, ka 15.novembrī un attiecīgi 15.decembrī šis vakcinācijas pienākums stāsies spēkā,” brīdina ministrs 145
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“To, ka esmu gejs, apzinājos jau pusaudžu vecumā…”: Rinkēvičs atceras savu publisko “iznākšanu no skapja” 107
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš noteikti nebija pelnījis to, ko viņš saņēma par savu viedokli.” Freimanis par Šimkus ierakstu un ņirgāšanos par pianistu 206
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ģirģens: Latvijā ir haoss – paskatās, kas notiek “Twitter” un tad domā, ko darīt 27
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“”Politiskie kari” slimnīcu pārslodzes apstākļos nav nepieciešami,” Skride uzskata, ka Pavļutam jāturpina strādāt
17:01
LA
LA.LV
Ziņas
Tirgotāju asociācija: Valdība mūs soda, ka pie mums strādā nevakcinēti cilvēki
16:26
LE
LETA
Ziņas
Komisijas sēdē izskan pretēji akcenti, pie kā novestu pa pastu nosūtīta informācija krievu valodā par vakcināciju
16:20