Kozlovska: Pašlaik valsts apdraudējuma gadījumā esam negatavāki nekā kovida pandēmijā. Tagad vispār nekā nav! 33

Lelde Veinberga, TV24

Atbildīgās Saeimas apakškomisijas deputāti februāra sākumā vērtēja traumatoloģijas pakalpojumu pieejamību militāra konflikta gadījumā. Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētāja, Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska (ZZS) TV24 raidījumā “Ziņu TOP” atklāj, ka secinājumi bijuši ļoti bēdīgi un arī kopumā veselības nozare pēkšņai X stundai ir vēl nesagatavotāka nekā kovida pandēmijas sākumā.
“Ja šodien vai rīt pienāk X stunda, mēs neviens neesam sagatavoti. Mēs neesam sagatavoti ne ar savām rezervēm, ne mums nav plāna apziņošanai par iespējamo palīdzības sniegšanu jebkura konflikta gadījumā. Traumatoloģija ir īpaši svarīga, jo pašreiz Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi akūtās traumatoloģijas tīkla plānu – kuri traumatologi, kur varētu sniegt palīdzību,” informē deputāte.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Pašlaik situācija ir drūmāka reģionos, īpaši pierobežā, kur nav piemērotas patvertnes, kur varētu strādāt traumatologi un ķirurgi militāra konflikta gadījumā. Pašlaik VM turpina darbu pie nozares rīcības plāna apdraudējumu gadījumā.

Salīdzinot Latvijas veselības sistēmas darbu Covid-19 pandēmijas uzliesmojuma laikā ar nozares gatavību sniegt pakalpojumus katastrofu gadījumos, L. Kozlovska norāda, ka X stundai esam negatavāki nekā cīņā ar kovidu: “Tagad vispār nekā nav! Toreiz vismaz tika pieņemti nepopulāri, bet akūti lēmumi, kas ierobežoja šo infekciju, sevišķi sākuma periodā. Tagad mums īstenība nekā nav, nekā nav! Speciālistu arī nav. Viņu ir tik, cik ir un es pieļauju, ka X stundā palīdzības sniegšanā būs jāiesaistās gan primārās, gan sekundārās, gan terciārās aprūpes speciālistiem. Būs jāmobilizē visi cilvēki, kuri māk un zina medicīnu. Otra lieta – uz apmācībām būs noteikti jāpulcē arī iedzīvotāji – kā pareizi sniegt pirmo palīdzību, kā palīdzēt viens otram. Valstij arī jāveido valsts medikamentu rezerves,” norāda deputāte un ģimenes ārste, cerot, ka VM plāns, kā rīkoties valsts apdraudējumu situācijās, būs gatavs šogad.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktualitātes Latvijā un pasaulē izzini kopā ar politikas veidotājiem un nozares ekspertiem raidījumā “Ziņu TOP” katru darba dienu tiešraidē pl. 16:30 TV24 ēterā vai portālā LA.lv!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.