Krievijas spēki vairākus mēnešus bombardēja Harkivas pilsētu, taču tās aizstāvji nepadevās, un uzbrucēji atkāpās.
Krievijas spēki vairākus mēnešus bombardēja Harkivas pilsētu, taču tās aizstāvji nepadevās, un uzbrucēji atkāpās.
Foto: Alex Chan Tsz Yuk/ZUMAPRESS/SCANPIX

Kremļa plānotais zibenskarš izvērties par krievu karaspēka barbarisku vardarbību pret civiliedzīvotājiem 0

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
“Visgrūtāk būs tiem, kuriem jādomā, kā samaksāt par savu vienīgo īpašumu.” Deputāte par skaudro realitāti
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Lasīt citas ziņas

 

Pirms trīs mēnešiem Krievija pēc prezidenta Vladimira Putina pavēles iebruka Ukrainā, cerot ieņemt tās galvaspilsētu Kijivu pāris dienās vai nedēļās un izveidot Maskavai padevīgu marionešu valdību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas armijai un zemessardzei ar demokrātisko valstu piegādāto bruņojumu izvēršot sīvu pretošanos, Kremļa plānotais zibenskarš izvērties par krievu karaspēka barbarisku vardarbību pret civiliedzīvotājiem un civilās infrastruktūras objektiem.

 

Krievijas armijai nav izdevies gūt stratēģisku izrāvienu

Trīs mēnešus ilgajā karadarbībā Krievijas spēkiem izdevies ieņemt Mariupoles un Hersonas pilsētas Ukrainas dienvidos un nedaudz paplašināt jau agrāk okupētās teritorijas Doneckas un Luhanskas apgabalos, taču demoralizētajai, neprasmīgi vadītajai un slikti apgādātajai Krievijas armijai nav izdevies gūt stratēģisku izrāvienu. Partnervalstīm turpinot piegādāt Ukrainai modernu bruņojumu, Krievijas armijas ofensīva Donbasā ir apsīkusi.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apsūdzējis Krieviju “totāla kara” izvēršanā, veicot uzbrukumus civilajiem objektiem, naftas bāzēm un graudu noliktavām.

Zelenskis uzsvēris, ka Ukrainas cīņa pret Krievijas iebrukumu ir visu brīvās pasaules valstu kopīgo vērtību aizstāvēšana.

“Visi mūsu partneri ir vienisprātis, ka Ukrainas cīņa karā pret Krieviju ir visu brīvās pasaules valstu kopīgo vērtību aizstāvēšana. Mūsu kopējās brīvības aizstāvēšana. Un, ja tā, tad mums ir tiesības rēķināties ar pilnīgu un steidzamu palīdzību, pirmām kārtām, ar ieročiem,” Ukrainas prezidents sacīja pirmdien ierakstītajā videouzrunā.

Viņš piebilda, ka visas viņa starptautiskās sarunas, aicinājumi parlamentiem vai citām ārvalstu auditorijām ir par šo jautājumu.

“Es esmu pateicīgs visiem mūsu partneriem, kas palīdz un dod mums nepieciešamos ieročus un munīciju, lai novērstu pārsvaru, kas ir Krievijas armijai tehnikas un bruņojuma ziņā,” sacīja Zelenskis.

Militārie eksperti atzīmē, ka, izvēršoties pozīciju karam, svarīga nozīme būs rietumvalstu piegādātajām haubicēm. Ukrainas plāns ir nokausēt Krievijas spēkus tuvākajos mēnešos, saņemt pēc iespējas vairāk Rietumu militārās tehnikas un tad sākt pretuzbrukumu valsts dienvidaustrumos, izteicies kāds Ukrainas militārais eksperts.

 

Karadarbībā Ukrainā vērojama stagnācija

Militārajā konfliktā Ukrainā patlaban ir vērojama stagnācija, kas draud ar diezgan ilgstošu karadarbības turpināšanos, intervijā Latvijas Radio paziņojis Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, no Ukrainas puses ir vērojams milzīgs gribasspēks un pārliecība, bet mazāks ieroču daudzums, turpretim no Krievijas puses – daudz lielāks ieroču daudzums, bet absolūta nepārliecinātība un arī nevēlēšanās vest intensīvu karadarbību.

“Tas noved pie stagnācijas, ko mēs redzam šajā situācijā, kad absolūti grūti notiek Krievijas karaspēka virzība uz priekšu, lai iegūtu kaut kādas teritorijas,” komentēja Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, šāda stagnācija liecina, ka karadarbība varētu turpināties ilgi, un tas noteikti nenāktu par labu Ukrainai, kura vēlas pēc iespējas ātrāk atbrīvot savas teritorijas.

Jautāts, vai viņš redz iespēju ukraiņiem no savas zemes ar militāriem līdzekļiem padzīt okupantus vai arī kaut ko atrisināt diplomātisku sarunu ceļā, NBS komandieris atbildēja, ka jebkurš rakstisks mierizlīgums būs tikai īslaicīgs risinājums, jo ukraiņi noteikti cīnīsies par faktisku savu teritoriju atgūšanu.

Lūgts precizēt, cik ilgi karadarbība Ukrainā varētu turpināties, Kalniņš atbildēja, ka tas galvenokārt būs atkarīgs no ukraiņu gribasspēka un pārliecības – tiklīdz šis gribasspēks un pārliecība tiks sagrauta, var uzskatīt, ka karš beigsies.

NBS komandieris prognozēja, ka tuvākajos divos trīs mēnešos, kamēr ukraiņi apgūs jauno tehniku, ir sagaidāmas īpaši asiņainas kaujas tieši tajos reģionos, kuros karadarbība visaktīvāk norit jau patlaban.

Viņš piebilda, ka Latvija nav pārstājusi sniegt militāro palīdzību Ukrainai un turpinās to darīt, līdz valsts tiks pilnībā atbrīvota no okupantiem.

 

Maskava cer, ka Rietumi mazinās atbalstu Ukrainai

Kremlis nav atteicies no plāna atspiest Ukrainu no Melnās jūras piekrastes un ieņemt teritoriju līdz pat Rumānijas robežai, kas dotu Maskavai iespēju izveidot zemes koridoru līdz Pie­dņestrai, kas atšķelta no Moldovas, kur jau kopš pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākuma izvietots Krievijas karaspēks.

Rietumu militārie analītiķi uzskata, ka pēc ciestajiem dzīvā spēka un bruņutehnikas zaudējumiem Maskavai nāksies pārskatīt savus stratēģiskos plānus, samērojot tos ar savas armijas iedragātajām kaujasspējām.

SAISTĪTIE RAKSTI
Plaša mobilizācija varētu uzjundīt līdz šim snaudošo pretkara noskaņojumu Krievijas sabiedrībā ar iespējamām tālejošām politiskām sekām.

Krievijas kopš 2014. gada atbalstītie kaujinieki Donbasā pauduši neapmierinātību ar Kremļa neizlēmīgo nostāju, prasot aktivizēt karadarbību pret Ukrainas spēkiem. Rietumu eksperti brīdina, ka Krievija, metodiski bombardējot degvielas noliktavas un infrastruktūras objektus, cer novājināt Ukrainu. Maskava arī neatmet cerību, ka Rietumi mazinās atbalstu Ukrainai, padziļinoties ekonomiskajām problēmām pašmājās.

Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
“Visgrūtāk būs tiem, kuriem jādomā, kā samaksāt par savu vienīgo īpašumu.” Deputāte par skaudro realitāti
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Ābeles apsēdis lapu tinējs. Kā to apkarot?
Tas ir slikti, ļoti slikti, bet viņam ir tiesības tādu viedokli paust. Zariņš par Brieža situāciju
Lasīt citas ziņas
“Sadales Tīkls” nespēs šobrīd uzņemt sistēmā visu saules paneļu saražoto elektrību
“Visgrūtāk būs tiem, kuriem jādomā, kā samaksāt par savu vienīgo īpašumu.” Deputāte par skaudro realitāti
Tiesai nodod lietu pret vairākām personām, tostarp būvuzņēmēju Peilānu par krāpšanu austrumu robežas izbūvē
Pieminekļus ceļ un dzeju raksta! Kā ukrainieti Annu Kremļa propagandisti pataisīja par krievu svēto simbolu, viņai pašai nemaz nezinot
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 6. jūlijā
23:45
Agresoru valstī nespēlēs
23:00
1932. gada 6. jūlijā. Ministra vēstījums padotajiem
22:30
FOTO. Karaliene Elizabete II nodevusi savus pienākumus princim Čārlzam. Vai tas nozīmē viņas valdīšanas beigas?
Darba devējs nedrīkst diktēt augstskolām, kāds speciālists viņiem piemērots, uzsver Auziņš
Apinis: Laboratorija, aptieka, primārā aprūpe – ieteikumi priekšvēlēšanu solījumiem
Būsim ārējo parādu verdzībā, valdībai nepadomājot par sekām, norāda Krastiņš
Mediji: Ministri aicinās Džonsonu atkāpties
VIDEO. Līgavaini pamatīgi izjoko viņa labākais draugs un paša līgava
Tas ir slikti, ļoti slikti, bet viņam ir tiesības tādu viedokli paust. Zariņš par Brieža situāciju
Krievijai ir kritušas maskas, tāpēc līdzšinējā agresijas atturēšanas sistēma Baltijā vairs nestrādā, apgalvo Kalniņš
Nelieksimies krievu naudas priekšā! Kamēr Kremlis nesamaksās Ukrainai nodarīto, lai dzīvo bez izpriecām! Egila Līcīša feļetons
VIDEO. Rokeris Frīdis par homoseksuālām attiecībām: “Es viņus par pilnvērtīgiem cilvēkiem neuzskatu!”
Skatītājs jautā: vai neizskatās tā, ka jau ir sācies Trešais pasaules karš?
VIDEO. “Tavs ķermenis nav tavs liktenis”: Latvijā dzimusī modele iekaro pasaules slavu par spīti tam, ka viņai amputēta kāja
Pēc šķiršanās no dzīvesbiedrēm, visi trīs grupas “Jumprava” Aigari tagad dzīvo vienā lauku mājā
Neceļam cietumu, bet laižam lejā akcīzes nodokli! – iesaka Šmits
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs