Foto: Shutterstock

Latvijā 40% iedzīvotāju Ziemassvētku un Jaungada dāvanām plāno tērēt līdz 100 eiro 24

Lielākā daļa jeb 40% Latvijas iedzīvotāju šogad Ziemassvētku un Jaungada dāvanām plāno tērēt līdz 100 eiro, aģentūru LETA informēja “SEB bankas” pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Summu no 100 līdz 150 eiro un no 150 līdz 250 eiro svētku dāvanām plāno atvēlēt vienāds skaits cilvēku – 15% aptaujāto. Savukārt virs 250 eiro dāvanām tērēs 12% Latvijas iedzīvotāju.

Vairāk nekā puse jeb 63% aptaujāto norāda, ka svētku dāvanu iegādei tērēs līdzīgu summu kā pērn, bet 21% aptaujāto šogad tērēs mazāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielāku naudas summu – vairāk par 150 eiro – dāvanu iegādei plāno novirzīt lielākoties gados jaunāki Latvijas iedzīvotāji.

Dāvanu iegādi daudzi atliek uz pēdējo brīdi, bet īpašu uzkrājumu šim mērķim veido trešdaļa jeb 32% iedzīvotāju.

Naudu svētku dāvanām biežāk krāj sievietes un jaunieši līdz 29 gadu vecumam. Pārsvarā uzkrājumu sev tuvu cilvēku apdāvināšanai sāk veidot jau rudenī.

Vienlīdz daudzi iegādājas dāvanas izpārdošanās vai īpašās atlaižu akcijās (26%), vai meklē dāvanas vienu-divas nedēļas pirms svētkiem (25%). Vēl tikpat daudzi (26%) īsti nemaz neplāno, kad un kā iegādāsies dāvanas.

Arī Lietuvā (20%) un Igaunijā (19%) visvairāk iedzīvotāju plāno tērēt svētku dāvanām 50 līdz 100 eiro, un arī kaimiņvalstu iedzīvotāji atzīst, ka ar iepriekšēju krāšanu šim mērķim daudz neaizraujas.

Iedzīvotāju aptauju Latvijā pēc “SEB bankas” pasūtījuma 2023.gada novembrī veicis uzņēmums “Norstat”, aptaujājot 1004 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.