Publicitātes foto

Jaunas atmiņas mikroshēmas elektrības vietā izmanto gaismu 0

Pastāvīgi cenšoties padarīt datu apstrādi ātrāku, datoru ražotāji ir sākuši pārraidīt datus ar gaismas, nevis elektrības palīdzību. Oksfordas un Minsteres universitāšu zinātnieku grupa atklājusi veidu, kā ievietot informāciju mikroshēmā, izmantojot gaismu, un tā darbojas arī tad, kad ir atslēgta enerģija. Fotonu mikroshēmas ir testētas jau iepriekš, taču tām bija nepieciešama pastāvīga enerģija. Jaunais atklājums var radikāli mainīt datu centru efektivitāti, izraisot revolūciju mākoņpakalpojumu praktiskajā pielietojumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
TV24
Krievijā dzirdamas runas par kara pieteikšanu Ukrainai, lai izsludinātu nekavējošu mobilizāciju
Lasīt citas ziņas

“Facebook”
Ja tu esi nostalģiskas noslieces cilvēks, kam pietrūkst pagājušā gadsimta 80. un 90.gadu ballīšu, tu droši vien ienīdīsi “Facebook” par to, ka šī vietne pamudina cilvēkus ilgu laiku pavadīt pie datora. No otras puses, ja tev patīk virtuālā pasaule, kurā ar viena klikšķa palīdzību tu vari nokļūt, kur vien vēlies, un būt par to, ko vēlies, tev, visticamāk, patiks “Facebook” vairāk nekā jebkas cits tavā dzīvē.

Kapsulas kamera
Tie, kas jebkad ir pārcietuši nepatīkamās sajūtas, ko rada gastroskopiskā izmeklēšana, visticamāk, novērtēs šā neticamā izgudrojuma vērtību. Invazīvas iejaukšanās vietā 21.gadsimtā pacientiem, kas cieš no kuņģa čūlas vai līdzīgām kaitēm, jānorij tikai maza kapsula, kurā iebūvēta mikroskopiska kamera.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēža genoma nošķiršana
2006.gadā pirmo reizi ārstiem izdevās nošķirt vēža pacienta genomu un arī nolasīt slimo šūnu ģenētisko kodu. Tas ļāva viņiem precīzi noteikt konkrētās mutācijas, kas atbildīgas par slimību. Šie dati vēža pētniekiem sniegs daudz labāku izpratni par slimību, bet mediķu kopienai tas būs solis pretim, lai katram pacientam sniegtu personalizētu veselības aprūpi. Ar vēzi ir grūti cīnīties, jo gandrīz katrs gadījums ir savādāks, bet ārsti pagaidām izmanto pacientu ārstēšanā vienu universālu metodi.

Apstiprināta melnās matērijas pastāvēšana
2006.gadā astronomi apstiprināja melnās matērijas pastāvēšanu, vērojot galaktiku sadursmi tā dēvētajā ložu klasterī. Tomēr zinātnieki joprojām nespēj atšifrēt, kas tieši melnā matērija ir. Melnā matērija, kas nav taustāma, pēc kosmologu aplēsēm, aizņem 20% Visuma.

Atklājumi turpinās
Pasaulē joprojām turpinās darbs pie moderniem projektiem, solot arvien ar jaunus atklājumus, kas palīdzēs cilvēkiem uzlabot dzīvi. Jaunais raidījumu cikls “Atklājums” televīzijas kanālā “National Geographic” vēstīs par pētniekiem, kas meklē iespējas, kā atrisināt dažādas akūtas problēmas, piemēram, mēģina izstrādāt vakcīnu pret Ebolas vīrusu, atrast iespēju, kā apturēt smadzeņu krampjus vai uziet jaunu metodi, kā savākt ūdeni Āfrikas ciematam, ko nopostījis sausums.

Galvenā doma ikvienā cikla sērijā ir pārliecība – atraisot talantīgu cilvēku radošo potenciālu, iespējams panākt revolucionāras pārmaiņas. Lai gan pasaulei draud daudzi izaicinājumi, modernā zinātne un tehnoloģijas spēj un tiks galā ar šiem izaicinājumiem. Kad cilvēki liek savai iztēlei strādāt, viss ir iespējams.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.