Foto: EPA/Scanpix/LETA

“Mēs nevaram pieļaut situāciju, ka slimnīca nevar uzņemt pacientu.” Būs jauni noteikumi 1

No piektdienas reģionālajām un universitāšu slimnīcām būs jātur brīvo gultu fonds 15% apmēra, lai slimnīca varētu uzņemt jaunus neatliekamos pacientus ar jebkuru saslimšanu, preses konferencē pavēstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre un Valsts operatīvās medicīniskā komisijas priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas
“Mēs nevaram pieļaut situāciju, ka NMPD ir atvedis pacientu līdz slimnīcai, un slimnīca kaut kādu iemeslu dēļ pasaka, ka nevar uzņemt pacientu,” skaidroja Mūrmane-Umbraško.

Vienlaikus, pēc valsts sekretāres sacītā, patlaban tas ir slimnīcu pārziņā, kā noturēt šo gultu fondu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat slimnīcām būšot jāveido tranzīta nodaļas, kur pacienti uzturēsies līdz brīdim, kamēr viņiem tiek noteikts, vai viņi nav inficējušies ar Covid-19.

Savukārt NMPD direktore Liene Cipule pauda, ka dienestam pašlaik ir liela loma pacientu šķirošanā, jo NMPD atbilstoši Covid-19 statusam pacienti jānogādā noteiktās klīnikās, un šis darbs katru dienu tiek nodrošināts.

“Mēs katru dienu dienestā operatīvi monitorējam situāciju slimnīcās ar gultu fonda pieejamību pacientu hospitalizācijai,” apgalvoja NMPD vadītāja, piebilstot, ka tieši tāpēc, lai slimnīcas nodrošinātu jaunu pacientu uzņemšanu un dienestam nerastos problēmas ar pacientu hospitalizāciju, tapis priekšlikums par brīvo gultu fonda nodrošināšanu.

Vienlaikus NMDP aptaujā slimnīcas arī par to problēmām un sistēmiskām lietām, lai tās varētu risināt augstākā līmenī.

NMPD katru dienu veic vidēji 20-30 braucienus pie pacientiem, kuriem apstiprināta vai ir aizdomas par Covid-19 saslimšanu.

Vienlaikus dienests nodrošina lielo slimnīcu atbalstu, pārvedot hroniskos slimniekus uz zemāka līmeņa slimnīcām, kur viņi var pabeigt ārstēšanos, lai maksimāli nodrošinātu akūto un neatliekamo pacientu hospitalizāciju.

Cipule uzsvēra, ka ir svarīgi samazināt Covid-19 izplatības līkni, jo veselības aprūpes sistēma pie 200 jauniem saslimušajiem ik dienu spēj pārorganizēt darbu, taču, ja gadījumu skaits sasniegs 400-500, kapacitāte pietrūks. Tāpēc sabiedrībai jābūt modrai un jāievēro noteikumi, uzskata NMPD vadītāja.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī, tāpat kā otrdien, Latvijā atklāts 251 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, tomēr trešdien viens sasirgušais miris, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Mirušais pacients bijis vecuma grupā no 80 līdz 90 gadiem. Līdz šim mirušas 64 personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Aizvadītajā diennaktī valstī veikti kopumā 5105 Covid-19 testi, savukārt pozitīvo testu īpatsvars bijis 4,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Šis ir viens no augstākajiem pozitīvo testu īpatsvariem rudens periodā.

Iepriekš 25.oktobrī 4,7% veikto testu bijuši pozitīvi, savukārt kopš Covid-19 parādīšanās visaugstākais šis rādītājs bijis 8.martā, kad tika veikti 22 Covid-19 testi, no kuriem divi bija pozitīvi, līdz ar to pozitīvo testu īpatsvars bija 9,1%.

Vadoties pēc centra datiem, līdz šim saslimšana ar Covid-19 atklāta kopumā 5395 gadījumos, savukārt pagājušajā diennaktī izveseļojušies vēl 24 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopskaitā atveseļojušies ir 1406 sasirgušie.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.