Ministre Logina par Krievijas viesmākslinieku darbību Latvijā: Tā ir kultūras iestādes vadītāja atbildība 21

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Tā ir katras kultūras iestādes vadītāja atbildība, veidojot savu repertuāru un saturu, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” norāda kultūras ministre Agnese Logina (Progresīvie), runājot par sadarbību ar Krievijas viesmāksliniekiem.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

“Es ļoti gribētu pieredzēt to, ka mēs nemaz nenonākam līdz publiskām diskusijām par šo, jo vienkārši nav par ko runāt – cilvēki neaicina krievu propagandas māksliniekus uz Latviju. Tiešām priecājos par to, ka sabiedrībai ir asa reakcija, jo tas parāda, ka mums kā sabiedrībai tas nav pieņemams, un ja tas nav pieņemams, tad arī mazināsies piedāvājums,” skaidro A. Logina. Vienlaikus ministre uzsver, ka viņa neatbalstīs cenzūru, bet vēlas strādāt pie tā, lai Krievijas agresīvās politikas atbalstītāji nedomā, ka spēs Latvijā pulcināt pilnas zāles skatītāju.

Uz jautājumu, vai valstij jāfinansē teātris krievu valodā, politiķe uzsver, ka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris neizvairās no sarežģītu, smagu tēmu atspoguļojuma savos uzvedumos un to plāno darīt arī turpmāk. “Tas liecina, ka viņi patiešām ir gatavi un ieinteresēti runāt par sarežģītam tēmām, kas var mūs šķelt. Man liekas, ka tas ir ļoti liels ieguvums, jo mums jāspēj sarunāties – mums jāatrod veidi, kā mēs varam viens ar otru sarunāties,” pārliecināta A. Logina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kultūras ministre arī noraida iespējamību, ka, sekojot, Nacionālās drošības koncepcijai, kas paredz ar 2026. gadu izbeigt sabiedrisko mediju krievu valodā darbību, varētu arī tikt ietekmēta krievu teātru darbība: “Mēs šobrīd tādu risku neredzam. Tas atkal ir stāsts par pašas iestādes vadītāja atbildību, veidojot politiku, veidojot savu saturu, veidojot programmu. Un šobrīd es redzu, ka M. Čehova Rīgas Krievu teātris aktīvi strādā, lai runātu par neērtām, sarežģītām un ļoti sāpīgam tēmām un viņi no tām nebaidās, kas, manuprāt, ir ļoti labi.”

Aktualitātes Latvijā un pasaulē izzini kopā ar politikas veidotājiem un nozares ekspertiem raidījumā “Ziņu TOP” katru darba dienu tiešraidē pl. 16:30 TV24 ēterā vai portālā LA.lv!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.